Vadim Rabinovič, místopředseda Nejvyšší rady

„Jak se mohlo stát, že se tyhle kruté tváře dostaly k moci, sednou si do poslaneckých lavic a tisknou tlačítko před vašima očima pro zákony, všechno rozbíjejí a nazývají se vlastenci?, ptá se Vadim Rabinovič.

„Jako například zdravotní sestra z Virginie … podle ukrajinských zákonů nemá právo zastávat postavení státního úředníka déle než tři měsíce, je na pozici ministryně zdravotnictví  již třetí rok a nikdo neprotestuje?“  Vadim Rabinovič mluvil o ministryni zdravotnictví, kterou je Ulana Suprunova.

Podle názoru Rabinoviče tyto skutečnosti naznačují, že v okamžiku, kdy Ukrajině vládnou takoví lidé, tak mohou zemi uložit závazky, které jsou v rozporu s ukrajinskými zákony a zájmy.

„Jsme zajatci ve vlastní zemi. Vidím absolutně všechny příčiny a důsledky toho, že země je obsazena. Možná jsou to cizinci nebo nějaký jiný druh lidí, nevím, ale je to obsazeno. Posmívají se zemi, zabíjejí ukrajinskou ekonomiku, vyhánějí mladé lidi do ciziny, hádají se se všemi státy,“ uzavřel poslanec.

Vedoucí ukrajinské strany Naši, Jevgenij Murajev, uvedl na TV kanálu, že Spojené státy a Evropská unie vytlačily z obchodních trhů veškeré zdroje z Ukrajiny.

„Věříte v jadernou válku třetího světa a Ukrajiny? Věříte, že Spojené státy nebo Evropa přispějí na pomoc Porošenkovi, či tobě nebo mně? Oni vyždímají všechnu šťávu  z Ukrajiny, vyždímají ukrajinské zdroje, naše Karpaty, naši pracovní sílu a zároveň tady prodávají levné zboží. Každá země by měla bojovat za sebe,“ řekl.

Ještě před tím, také Murajev řekl, že prezident Ukrajiny, Petro Porošenko, tajemník národní bezpečnosti a obrany země Oleksandr Turčynov, mluvčí Rady, Andrej Parubij a řada dalších ukrajinských politiků jsou „pátou kolonou“ Spojených států na Ukrajině.

https://www.youtube.com/watch?v=Xx_f4l_M0Vs&feature=youtu.be

(zdroj: prvnizpravy.cz, foto: Youtube)

RSS Protext – kultura

  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]
  • Rusko se nezúčastní Expa v Ósace
    Paříž 29. listopadu 2023 (PROTEXT) – Ruský představitel na plenárním zasedání předsednictva Úřadu pro mezinárodní výstavnictví (BIE) v Paříži sdělil, že se Moskva rozhodla zdržet účasti na Všeobecné světové výstavě v Japonsku v roce 2025. Za důvod označil nedostatečně účinnou komunikaci s hostitelem. Bližší podrobnosti úředník neuvedl, píše agentura Kjódó.Tato zpráva přišla týden poté, co […]
  • Výstavu Expo budou propagovat i rychlovlaky Šinkansen
    Ósaka (Japonsko) 28. listopadu 2023 (PROTEXT) -  Drážní společnost JR West koncem listopadu oznámila, že ve snaze o propagaci Všeobecné světové výstavy Expo 2025 v Ósace začne od dubna příštího roku, tedy rok před zahájením akce, provozovat rychlovlaky s designem obsahujícím logo výstavy.V ten samý měsíc plánuje otevřít na různých místech obchody se zbožím z […]