Čínský satelit zachytil video a snímky planety Země + VIDEO

Longjiang-2 byl spustěn do vesmíru společně s Čínským Queqaio satelitem a komunikační sondou, která hraje klíčovou roli pro nový Chang’e-4 lunární modul. Na začátku roku, Chang’e-4 lunární modul úspěšně přistál na odvrácené straně Měsíce. Queqaio se nachází v ustálené orbitě “za” Měsícem, odkud přenáší rádiové signály z Longjiang-2 a Chang’e-4 modulu na Zemi. Bez těchto dvou satelitů Longjiang-2 a Queqiao by nebylo možné tuto misi na odvrácenou stranu Měsíce vůbec uskutečnit.

Nádherné obrázky Měsíce a Země
Třetí satelit Longjiang-1 měl orbitovat kolem Měsíce společně s Longjiang-2 a Queqiao, ale Čína ztratila kontakt s Longjiang-1 při jeho cestě na měsíc. Naštěstí pro Čínu, Longjiang-2 a Queqiao se prokázaly jako úspěšné a zachytily skvělé obrázky Měsíce a Země.

Satelit Longjiang-2 se odmlčel, když Chang’e-4 započal s přistáváním na odvrácenou stranu měsíce, aby nenarušil komunikaci mezi vědci na Zemi a měsíčním modulem. Ale teď, když oba lunární moduly fungují a prozkoumávají odvrácenou část Měsíce, je Longjiang-2 znovu aktivní. Sonda začala pracovat a zachytávat časosběrné video Země a Měsíce 3.února 2019.

Aktuálně tento satelit zachytil už mnoho fotek a videí. První fotografie zachycuje odvrácenou měsíční stranu ve vší její kráse společně s naší Zemí. První fotka zachycená satelitem, byla stažena rádiovou observatoří Dwingeloo v Nizozemí. Zajímavostí je, že satelit Longjiang-2 poprvé vyfotil celý Měsíc a Zemi na jedné fotografii. Očekavá se, že Longjiang-2 bude pracovat do konce srpna 2019, kdy by mělo tomuto satelitu dojít palivo. Po vyčerpání paliva se plánuje jeho cílené zničení.

(zdroj: suenee.cz, foto: Youtube)

Přejít nahoru