Dr. Michael Hippke je jeden z velmi uznávaných vědců a věří, že komunikace s mimozemskými civilizacemi vázne z důvodu silné gravitace na jejich exoplanetách a tak místo fyzického kontaktu by jako první použili lasery a radiové teleskopy. Tato zpráva samozřejmě zklamala ty z nás, co doufají v osobní styk s mimozemštany,ale nevěšme hlavu, neb povzbudivé je, že dle vědců je šance se s nimi setkat 50/50. Dr. Hippke, věří, že gravitace na mimozemských planetách je příliš silná na to, aby její atmosférou mohla proniknout vesmírná loď a tuto teorii podporuje svou studií z Německé observatoře Sonneberg.

Akademické kruhy a mimozemšťané
V akademických kruzích, se pravděbodobnost existence mimozemského života řídí dle teorie známé pod názvem Drakeova rovnice. Tato rovnice formulovaná v roce 1961 americkým astronautem Frankem Draekem vyjadřuje matematický vztah, který teoreticky umožňuje určit počet komunikaceschopných mimozemských civilizací, které existují ve stejném okamžiku a dokáží vysílat signál tak dlouhý, aby ostatní civilizace byly schopny ho přijmout. Vědci se ovšem domnívají, že délka tohoto signálu by byla příliš krátká na to abychom ho zachytili.

Existují i jiné planety, kde by mohl být život
Existují desítky Super Zemí mimo naší sluneční soustavu v nichž věří, že nabízejí naši nejlepší šanci pro nalezení mimozemského života. Právě o mimozemské civilizaci na těchto super zemích se Dr. Hippke zmiňuje jako o těžko schopných k prozkoumání planet kolem nich a to z důvodu, že gravitační síla Super Země je mnohem silnější než na planetě Zemi. To znamená, že by bylo zapotřebí mnohem většího množství paliva na to, aby se země dala opustit. Byl to též on, kdo vypočítal, že raketa potřebná na to, aby proletěla atmosférou Super země by měla být o 70 % širší a desetkrát těžší než ta, která proletí atmosférou naší.

Mnohé ze skalnatých exoplanet jsou těžší a větší než planeta Země a mají vyšší povrchovou gravitaci, říká Dr. Hippke. A tak raketa, která by tedy mohla proniknout mimozemskou atmosférou na zmiňovaných exoplanetách, by musela vážit 444 000 tun, aby se mohla naplnit dostatkem paliva. Tato velikost je stejná jako velikost egyptské pyramidy. Mnoho skalnatých exoplanet je těžší a větší než planeta Země a mají vyšší povrchovou gravitaci a proto by let tam mohl být velmi vyzývavý, říká na závěr Dr. Hippke.

Tento výzkum tedy ve finále naznačuje, že mimozemštané nikdy fyzicky nenavštíví planetu Zemi. Inteligentní forma mimozemského života pravděpodobně tedy použije k prvnímu kontaktu high-tech lasery, které budou vysílat skrz celý vesmír.

(zdroj: suenee.cz, foto: Pixabay)