Příběhy lidí Staffanstorpu se zveřejnily poté, co město navštívil vyšetřovací novinář Joakim Lamotte. Dříve bylo město známo pouze pro příšerný nůž, za který byl afghánský migrant zatčen.

Před Lamottovým fotoaparátem popisují Švédové město jako nebezpečné a plné násilí, přičemž jeho veřejný prostor dominují gangy.

Jedna dívka říká, jak ji každý den sexuálně obtěžovaly a praštily v její bývalé škole. „Zamkli mě na záchodě a udeřili mě bandami.“ Vyrazili a žertovali na mě. Stalo se to každý den, “říká.

„Najednou přišli a popadli mě za prsa.“ Když jsem toho chlapa udeřil, přišla celá rodina a řekla mi, že jsem trochu nadržený a že musím držet hubu. Když jsem se svými psy, házejí na psy kameny, “pokračuje a poukazuje na to, že se bojí toho, co se v budoucnu stane jejím sourozencům a bratrancům.

Žena vysvětluje, že postižené děti vyzývají své rodiče, aby nedělali nic, protože gang se dětem pomstí. Další žena vypráví, jak ji „brutálně“ porazil gang 15 lidí.

Během živého vysílání se však najednou objeví politicky korektní právník a popírá celý hrůzný obraz Staffanstorpu. Říká, že město je na jaře „klidné“.

Podle právníka je zcela nesprávné přispívat k „nenávisti“ ve společnosti. Tvrdí, že Lamotteho web je „strašný“ číst. Jedna z dívek však odpoví: „Lidé potřebují vědět, co se děje!“

(Voice, foto: Pixabay)

RSS Protext – kultura

  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]
  • Rusko se nezúčastní Expa v Ósace
    Paříž 29. listopadu 2023 (PROTEXT) – Ruský představitel na plenárním zasedání předsednictva Úřadu pro mezinárodní výstavnictví (BIE) v Paříži sdělil, že se Moskva rozhodla zdržet účasti na Všeobecné světové výstavě v Japonsku v roce 2025. Za důvod označil nedostatečně účinnou komunikaci s hostitelem. Bližší podrobnosti úředník neuvedl, píše agentura Kjódó.Tato zpráva přišla týden poté, co […]
  • Výstavu Expo budou propagovat i rychlovlaky Šinkansen
    Ósaka (Japonsko) 28. listopadu 2023 (PROTEXT) -  Drážní společnost JR West koncem listopadu oznámila, že ve snaze o propagaci Všeobecné světové výstavy Expo 2025 v Ósace začne od dubna příštího roku, tedy rok před zahájením akce, provozovat rychlovlaky s designem obsahujícím logo výstavy.V ten samý měsíc plánuje otevřít na různých místech obchody se zbožím z […]