Rychlé vyhledávání v databázi Statistics Sweden odhalilo, že ve Švédsku v současné době žije 40 790 lidí se jménem Ali jako jejich příjmením. Další vyhledávání v Lexbase – web a databáze, které uživatelům umožňují provádět vyhledávání osob a společností, které byly předmětem trestního řízení – jménem Ali, které bylo vykresleno 9 742 zásahů.

Údaje jasně ukazují, že téměř čtvrtina (24 procent) lidí žijících ve Švédsku se jménem Ali má trestní odsouzení.

Ve svém vyšetřovacím výzkumu Samhällsnytt objevil podobné výsledky i pro jiná islámská jména.

Například 26 867 lidí pod jménem Ahmed je uvedeno v databázi Statistics Sweden. Rychlé vyhledávání jména Ahmed v Lexbase přineslo 4 944 zásahů, což znamená, že téměř každý ze čtyř lidí se jménem Ahmed žijící ve Švédsku má rejstřík trestů.

Podobně pro jméno Murad je podle statistik Švédsko uvedeno 1 315 obyvatel žijících ve Švédsku. Z toho je 274 přítomných v Lexbase, což znamená, že 21 procent z nich má trestní odsouzení.

Vzhledem k tomu, že švédská vláda po roce 2005 zrušila postup zaznamenávání etnicity odsouzených zločinců, bylo neuvěřitelně obtížné zmapovat, kdo spáchal jaké zločiny.

Ve studii z roku 2005, zcela poslední svého druhu, čísla odhalila, že muži narození v zahraničí byli pětkrát častěji podezřelí z pohlavních trestných činů než Švédové původem z rodné země.

Od té doby bylo provedeno mnoho nezávislých studií, které objasnily, že nepůvodní Švédové se dopouštějí trestných činů drasticky vyšších sazeb než původní Švédové.

(Voice, foto: Pixabay)

RSS Protext – kultura

  • Nákupní centrum Palladium představí exotickou cestovatelskou výstavu „Tajemná Indonésie“
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Unikátní výstava „Tajemná Indonésie“ bude slavnostně otevřena vernisáží 6. 12. 2023 v 17.30 hodin v nákupním centru Palladium v Praze. Účastníci vernisáže se mohou těšit na přivítání indonéskou velvyslankyní, taneční vystoupení nebo drobné indonéské občerstvení připravené indonéskou ambasádou. Výstavou provede organizátor výstavy, jednatel cestovní kanceláře CK Livingstone, Rudolf Švaříček.Výstava […]
  • Ve Výstavní síni Mánes se konala 1. sálová aukce Art Capital
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Art Capital/1. sálová aukce/Výstavní síň Mánes/3.12.2023Ve Výstavní síni Mánes se konala v neděli 1. sálová aukce Art Capital, během které byla vydražena umělecká díla v celkové hodnotě 16,887.600 Kč, s aukční přirážkou 20 %. Do aukce se zapojilo přes 200 dražitelů a prodejnost dosáhla 81 %.Vrcholem večera a současně […]
  • Darujte zážitek plný filmové hudby
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Lámete si hlavu s dárkem pro filmového nebo herního nadšence? Se vstupenkami na koncerty Filmové filharmonie jistě nesáhnete vedle. Po novém roce chystá orchestr nejoblíbenější programy FANTASY a GAMES.Nezůstane se na ně prášit ve skříni, málokdo je bude chtít vyměnit, a navíc si je můžete užít společně. Zážitky jsou […]