„Za pouhých 30 sekund slunečního záření na svém zadku dostanete více energie z tohoto elektrického uzlu, jako byste celý den byly venku oblečený,“ říká jeden z vyznavačů. Ve virálním videu, které nashromáždilo více než 35 000 shlédnutí, ukázal směrem ke slunci, kde leží tři nazí muži, míří zády k obloze a vydávají zvuky potěšení.

„Třicet sekund přímého vstřikování slunečního záření do análního otvoru je rovnocenné s tím, jako byste byli celý den venku na slunci!“ Píše fanoušek Troy Casey.

Nějaká paní z kalifornie tvrdí, že vitamin D zklidňuje zadek, nejen že jí pomáhá lépe spát, ale také pomáhá regulovat jeho hormony.

„Posledních pár týdnů jsem do své každodenní stoupající rutiny zařadil opalování svého zadku a díry“ uvedla žena, která chodí se opalovat na skálu. Meagan říká, že se poprvé dozvěděla o perineum sunning prostřednictvím své studie taoismu a nedávno se vzdala ranní šálky kávy ve prospěch opalování její konečníku. “

Tento jev upoutal pozornost širšího publika poté, co jeden uživatel Twitteru zveřejnil Meaganovu fotku a titulek, a dosáhl přes 84 000 lajků.

„Další věc, kterou bych ráda udělala, je dát vagíně trochu vitamínu D,“ řekla v roce 2014. „Četla jsem článek napsaný bylinkář, který jsem studovala ohledně kvasinkových infekcích a jiných problémech s pohlavními orgány. Řekla, že není nic lepšího než vitamín D. Pokud se cítíte vyčerpaní, jděte na hodinu na slunce a uvidíte, kolik energie získáte. Nebo, pokud žijete na místě, které má silné zimy, když slunce konečně vyjde, roztáhněte nohy a trochu načerpejte slunečního svitu. “

Lékařští odborníci však nejsou ani zdaleka přesvědčeni, že tato praxe má nějaký význam.

„Neexistuje žádný důkaz, že opalování tímto způsobem má vliv na fyzickou pohodu,“ říká Dr. Diana Gallová.

  V Americe to vře. Kameraman BBC dostal nakládačku od policistů před Bílým domem + VIDEO

„Ano, procvičování všímavosti a meditace a získání dávky vitaminu D je prospěšné pro duševní a fyzické zdraví, ale nemusíte v tomto procesu poškodit pokožku z důvodu slunečního záření,“ říká.

Gall říká, že existují i ​​jiné různé a „bezpečnější“ způsoby praktikování bdělosti a dodává, že „to není nijak zvlášť prospěšné, jak byste to dělali nazí na slunci.“

(NYP, foto: Instagram)

Komentáře