Myslíte, že letecká doprava je riskantní a hrozí vám při ní větší nebezpečí, než u jízdy po dálnici? Pojďte se s námi podívat na fakta.

statistiky

Statistiky hovoří jasně. Letecká doprava je stále tou nejbezpečnější, jakou si můžete vybrat a úroveň bezpečnosti se od roku 1946, kdy se statistiky začaly vést, díky technologiím neustále zvyšuje. Věděli jste například, že pouze 7 ze 16 leteckých nehod se týkalo přepravy osob? Za situace, kdy ročně vzlétne až 34 milionů dopravních letadel tak připadá pravděpodobnost nehody na jeden z 50 milionů letů.

Pravděpodobnější tedy je, že cestou na letiště, budete mít vážnou autonehodu na parkovišti. Podle statistik je, kromě cesty na letiště autem, nejrizikovější část letu jízdy po trati. Stále vám to přijde málo? Co tak srovnání bezpečnosti letecké dopravy s nehodovostí během silničního provozu?

Šance, že zemřete v letadle je jedna ku 11 milionům.

A co takový motocykl?

I srovnání bezpečnosti letecké dopravy s ostatními dopravními prostředky hraje v jeho prospěch. Jezdí někdo z vašich známých na motorce? Přejete mu také pokaždé šťastnou jízdu a prosíte ho o zprávu, až dojde do cíle? Pokud toto děláte u známých, kteří se chystají vzlétnout letadlem, určitě s tím začněte iu svých přátel motorkářů.

 

Motocykl se totiž prokázal jako nejnebezpečnější dopravní prostředek. Naopak letadlo tak spolu s autobusem a vlakem patří mezi nejvíce bezpečné dopravní prostředky.

 

Lidé mají často strach z létání

 

Proč tedy z létání máme stále strach? Je to jednoduché. Pokud nežijete v jeskyni a sledujete média, je strach pochopitelný.

 

Kdyby měly ve zprávách prezentovat všechny nehody motocyklistů, zřejmě by kvůli kapacitě museli vyřadit váš oblíbený seriál.

 

Letecká nehoda je bohužel atraktivnější téma a tak o ní slýcháme častěji.

 

Nevýhody letectví

 

1. Nikdy nemáte 100% jistotu, že kufr, který po příletu dostanete, bude váš nebo se ztratí.
2. Pokud se chystáte letět večerním spojem, budete obědvat už na letišti. Ano, i tak dlouho může trvat odbavování.

3. Režim letadlo není nejlepší pro techniku ​​vašeho telefonu.
4. Z letadla během letu jen tak nevystoupíte, abyste si zaskočily pro jídlo na benzínku. I to dává letuškám možnost prodat vám porci jídla za nemalé peníze.

Ve srovnání s bezpečností létání jde však o nedostatky, které lze brát jako maličkost.

 

A na závěr k číslům pravděpodobnosti

 

a) 1 ke 11 milionům je šance, že váš let havaruje

b) 1 ku 3,7 milionu je šance, že vás zabije žralok

c) 1 ku 2 milionům je šance, že vás zabije blesk

d) 1 ku 1 milionu je šance, že umřete na infarkt

e) 1 ku 5 000 je šance, že zemřete při automobilové nehodě

(zdroj: netky.sk, foto: Pixabay)

Komentáře