King reagoval na polemiku kolem oscarových nominací, že byl příliš „bílý“ a příliš „mužský“.

King uvedl, že volby byly „docela špatné představení pro… no, někoho jiného než přímých bílých mužů“, stěžující si, že žádné ženy nebyly nominovány za nejlepšího režiséra a „nulové umělci barvy byli nominováni do nejlepších doprovodných herců a nejlepších doprovodných herečkových kategorií . “

King odpověděl na Twitteru tím, že se odvážil navrhnout, aby potenciální vítězové byli posuzováni podle jejich zásluh, nikoli podle jejich genitálií nebo barvy kůže.

„Jako spisovatel mám povoleno nominovat pouze ve 3 kategoriích: Nejlepší obraz, Nejlepší přizpůsobený scénář a Nejlepší originální scénář,“ tweetoval King.

„Pro mě se otázka rozmanitosti – stejně jako u jednotlivých herců a režisérů – neobjevila.“ To znamená … nikdy bych neuvažoval o rozmanitosti v uměleckých věcech. Pouze kvalita. Zdá se mi, že jinak by to bylo špatně, “dodal.

„Když filmy vytvořené barevnými lidmi, bez ohledu na kvalitu, jsou neustále přehlíženy institucemi, které jsou převážně složeny z bílých mužů, dochází zde k implicitní zaujatosti,“ odpověděl Morgan Jerkins.

Komentáře