Video, který zachycuje protrest lidí, který v oboch směrech brání průjezdu autobus s transgender migrantom. Řidič autobusu to nevydržel a pustil se to nich

Poté, co je veřejný autobus nucen zastavit na blokádě po dlouhou dobu, je vidět, jak frustrovaný starší pán opouští vozidlo a snaží se, aby vyklidil dav z cesty.

Skupina podle místních médií pochodovala proti rozhodnutí vlády o deportaci transgenderského íránského teenagera, jehož rodina požádala o azyl na Islandu.

“Jak bylo oznámeno, dotyčný trans-chlapec, maní a jeho rodina, uprchli z Íránu v únoru 2019 a odešli do Portugalska,” hlásí Reykjavík Grapevine.

Rodina se údajně dozvěděla, že je hledají íránské úřady, a rozhodla se vycestovat na Island a požádat o azyl.

„Protože však portugalské orgány udělily rodině cestovní vízum, islandské orgány odmítly otevřít svůj případ a místo toho se dovolávaly dublinského nařízení, mezinárodní dohody, která dává signatářům právo, i když nikoli povinnost, vrátit žadatele o azyl zpět na předchozí místo odjezdu, “ vysvětluje Grapevine.

Mladík údajně utrpěl následné „mentální zhroucení“ a v současné době je léčen na psychiatrickém oddělení v místní nemocnici v Reykjaviku, což nutilo dočasné pozastavení vyhoštění rodiny.

Přejít nahoru