„Kvôli 800 mŕtvym na chrípku ročne si ekonomiku nelikvidujeme. Kvôli 500 nakazeným na koronu áno. Po celom Slovensku sa tvoria kilometrové zápchy na inak poloprázdnych diaľniciach,“ napísal minister Sulík k momentálnej situácii na slovenských cestách, ktoré spôsobilo nariadenie vlády. Pridal aj kritiku, že vláda nie je schopná prispieť na nájomné desaťtisícom malých obchodov, ktoré museli ostať zatvorené. “ Bohužiaľ, hodiny argumentovania na vláde a koaličnej rade nepomohli. Toto je šialené a musí to skončiť. Premiérovi sa žiaľ neviem dovolať,“ napísal Sulík a pridal aj odkaz pre Slovákov na cestách. „Ospravedlňujem sa občanom, ktorí na ceste do roboty (čo sme ani len nezakázali), stoja hodiny v zápche.“

Na Sulíkove slová zareagoval aj Matovič. „Nemám rád, ak ľudia spomedzi hráčov koaličného tímu, od ktorých v ťažkej situácii čakáte, že vám podržia chrbát … si hrajú svoje sebecké hry. Neschopnosť podporiť čokoľvek nepopulárne konané vo verejnom záujme a postovať na FB svoje výplody mysle, je v tejto chvíli mimoriadne nezodpovedné. Tým dupľom, že na rozdiel od obyčajných ľudí o dosť viac veľmi dobre vedia ako vážna v skutočnosti je naša situácia.“ napísal.

O stanovisko sme požiadali pána Sulíka cez jeho tlačový odbor. „Richard Sulík napísal všetko, čo chcel, na sociálnej sieti. Viac sa k tomu vracať nebudeme“.

(SCa)

Komentáře