Bylo podáno více než 100 odvolání proti stavebnímu povolení. Ale vůdce mešity se nebojí, že projekt něco zastaví. „Máme náboženskou svobodu,“ brání se.

Záměrem Islámské kulturní asociace je postavit mešitu o rozloze 1171 metrů čtverečních na dvou úrovních s 22 metrů vysokým minaretem pro arabskou modlitební euforii v okrese Rud. 17. června se v městském plánovacím výboru konalo hlasování, které skončilo 7-4. Jedinými stranami, které se stavěly proti stavebnímu povolení, byli švédští demokraté, křesťanští demokraté a umírnění.

https://www.facebook.com/watch/?v=2041774566127808

Podle Dan Erikssona, který je předsedou Det fria Sverige, doufají, že jejich odvolání dočasně zastaví stavbu mešity. Eriksson dále signalizuje, že mají později „esa na rukávu“. Píše portál Samnytt.

– Pro nás je zřejmé, že na švédské půdě by neměly být stavěny žádné mešity, ale protože zatím nemáme politickou moc k provedení takové změny, musíme najít další fronty, na nichž budeme pracovat. Naši právníci odvedli skvělou práci a do toho vložili mnoho neziskových hodin, za což jsou sdružení i všichni ostatní dobrí Švédové velmi vděční, a jak to vidíme, mělo by to dočasně zastavit stavbu mešity, říká Eriksson v tiskové zprávě.

Komentáře