Okresní soud vzal trestné činy se stanoviskem vážně a uvedl, že důchodce by měl být skutečně poslán do vězení, ale jeho nepotrestané pozadí znamená, že dostane pokutu 20 000 SEK.

Portál Samhällsnytt již dříve upozornil na to, jak soudnictví provedlo to, co mnozí považují za hon na čarodějnice, několika zavedenými obviněními z příspěvků Stockholmera Dennyho Abrahamssona na islám na sociálních médiích. Policejní úřad mimo jiné interpretoval příspěvky, že muslimský bůh je něco jiného než milující, jako zločince.

Kritizovaná muslimská demonstrace moci

Z vyšetřování vyplynulo, že Denny byl podezřelý v několika případech zločinu názorového podněcování vůči etnické skupině. To po vyjádření kritiky islámu v různých komentářích na Facebooku. Na jednom místě Denny údajně přirovnal muslimské masové modlitby v ulicích po celém světě k demonstraci moci v podobě „růžových území“.

Když okresní soud vezme poznámku na vědomí, je zjištěno, že jde o porušení názoru, protože Denny se vyjadřuje „hrubě hanlivě, když se muslimové staví na úroveň zvířatům“.

Stručné komentáře Dennyho Abrahamssona však spočívají v hrubě hanlivých výrazech a jménech (kde jsou, mimo jiné, muslimové považováni za zvířata), skupiny lidí s narážkami na náboženské víry, a nelze je tedy považovat za provokující nebo přispívající k věcné diskusi o problémech. Ve světle toho, co bylo řečeno, je tedy třeba poselství Dennyho Abrahamssona hodnotit jako podněcování k etnickým skupinám.

V dalším příspěvku ve facebookové skupině „Stop Islam“ Denny píše, že „kultury s nízkým IQ se dobře nemísí s komunitami s vysokým IQ“. Píše, že „nepřistěhovávají se mozkové chirurgové a jaderní fyzici“, ale „1400 let příbuzenské plemenitby“, které vytvořily „vymyté mozky a agresivní lidi“.

RSS Protext – kultura

  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]
  • Rusko se nezúčastní Expa v Ósace
    Paříž 29. listopadu 2023 (PROTEXT) – Ruský představitel na plenárním zasedání předsednictva Úřadu pro mezinárodní výstavnictví (BIE) v Paříži sdělil, že se Moskva rozhodla zdržet účasti na Všeobecné světové výstavě v Japonsku v roce 2025. Za důvod označil nedostatečně účinnou komunikaci s hostitelem. Bližší podrobnosti úředník neuvedl, píše agentura Kjódó.Tato zpráva přišla týden poté, co […]
  • Výstavu Expo budou propagovat i rychlovlaky Šinkansen
    Ósaka (Japonsko) 28. listopadu 2023 (PROTEXT) -  Drážní společnost JR West koncem listopadu oznámila, že ve snaze o propagaci Všeobecné světové výstavy Expo 2025 v Ósace začne od dubna příštího roku, tedy rok před zahájením akce, provozovat rychlovlaky s designem obsahujícím logo výstavy.V ten samý měsíc plánuje otevřít na různých místech obchody se zbožím z […]