Aktuálními případy takových odsouzení jsou případy bývalého zpěváka Waltera Krafta u nás v Česku (něco k tomu zdezde nebo zde). Jeho odsouzení již potvrdil městský soud a asi se to už bohužel nedá zvrátit. Druhým, ještě horším případem, je odsouzení slovenského zpěváka Jaroslava „Reborna“ Pagáče za „extremismus“ (viz např. zde), kterého se měl dopustit výrobou a šířením staroslovanských a starogermánských symbolů, podle soudu však extremistických materiálů. Reborn, otec rodiny, za to byl totiž – zatím naštěstí nepravomocně – odsouzen na 4 roky natvrdo.

Nemá smysl se vyjadřovat k tom, jak nejrůznější lidskoprávní aktivisté, neziskovky a jednotlivci nejen mlčí, ale nejspíš i jásají, že ti zlí zločinní extremisté byli odsouzeni. Na dvojí metry se poukazuje neustále dokola, ale bohužel mám až takový pocit, že to k ničemu nevede, protože je to ignorováno. To však neznamená, že proti tomu můžeme přestat bojovat. A co konkrétně můžeme pro Reborna udělat? To se dozvíte ve „videoverzi“ tohoto blogu, protože zveřejnění této informace zde mi zařídilo stažení blogu z titulní stránky.

Reborn je nejen zpěvák, ale identifikuje se i jako slovanský pohan. To, že já se identifikuji jako křesťan rozhodně neznamená, že budu mít z odsouzení pohana radost. Naopak. Dnes odsuzují na 4 roky pohana, zítra mohou stejně odsoudit křesťana, ateistu či agnostika. Proto se tyto případy týkají bez výjimky nás všech. I těch, kteří se z jejich odsouzení radují, protože i oni mohou jednou skončit stejně.

Na závěr si dejme jednu píseň od každého z těchto odsouzených zpěváků:

Autor: Jakub Moravčík