Paródia: MUŽ Z NEW JERSEY ZÍSKÁVÁ PRÁVO OŽENIT SE SE SVOU MRTVOU MATKOU PO 8LETÉ PRÁVNÍ BITVĚ

V rozděleném rozhodnutí 4-3 rozhodl Nejvyšší soud ve prospěch 49letého Francise Murphyho a povolil jeho žádost o zasnoubení se zesnulou matkou.

Pan Murphy a jeho matka, Dolores Smith, tvořili pár sedm let a plánovali se oženit a mít děti, když zemřela na infarkt čtyři dny před obřadem v roce 2013.

Truchlící muž už léta bojuje za právo stát se s ní legálně zasnoubený navzdory jejímu zániku, aby jí bylo dovoleno používat její vajíčka zachovaná zmrazená na klinice plodnosti, aby měla dítě.

Pan Murphy byl s rozsudkem velmi spokojen a řekl, že musí čelit velké diskriminaci týkající se lásky mezi dospělými příbuznými, kteří s tím souhlasí.

“Stát New Jersey je plný úzkoprsých zaseknutých byrokratů. Bez ohledu na to, jak dlouho jsem to vysvětloval, vždycky jsem se vrátil k tomu, že jsem si ji nemohl vzít, protože to byla moje matka a že byla mrtvá. Musel jsem jim dokázat, že se mýlí!”
49letý muž doufá, že rozhodnutí soudu umožní dalším lidem, kteří čelí podobným situacím, “postavit se diskriminaci a bojovat za svá práva”.

“Stejnopohlavní manželství je již povoleno, ne, jen jsem odstranil další diskriminační bariéru týkající se manželství s příbuznými nebo mrtvými blízkými. Je to skvělý den pro New Jersey a USA.”

Rozsudek vyvolal mnoho reakcí na sociálních médiích i od různých organizací.

Některé LGBT a občanské organizace ocenily rozhodnutí soudu, zatímco jiné se distancovaly od pana Murphyho a jeho věci.

Několik náboženských a konzervativních organizací vyjádřilo rozhořčení nebo znechucení a uvedlo, že rozhodnutí “útočí na posvátnost manželství”.

Rozsudek vyvolal mnoho násilných reakcí a pan Murphy byl dokonce umístěn pod policejní ochranu poté, co obdržel výhrůžky smrtí.

Většina odborníků se domnívá, že tento rozsudek je velmi specifický a ve skutečnosti neovlivní manželský zákon v New Jersey nebo jinde v USA.

zdroj

Přejít nahoru