Moja robota sa mi veľmi páči. Občas rozprávam hlúpostičky pred kamerami, často píšem statusy a najčastejšie si fotím dôležité veci. Nech nezabudnem. Napríklad rannú kávičku, motorku, ponožky. Mám dokonca auto so šoférom. A to auto má tmavé sklá!!! Je to super, lebo si môžem v ňom kedykoľvek nepozorovane poplakať, keď sa vraciam z pandemickej komisie.

Tešia ma habaďúry s kamošmi, s ktorými som spolu opisoval blbé texty diplomoviek na pomocnej vysokej škole v Šamoríne, už ani neviem načo vlastne slúžili. S kamarátmi mám totiž dôležitú úlohu pokrájať koláč. Konečne môžeme slušne podeliť to, čo si doteraz delili iní, tí zlí. Pucipajtáši ma za to milujú.

Je smutné, že neslušní obyvatelia nepochopili moje posranie, doparoma škrtám a opravujem na poslanie. Je to údel velikánov. Ani Šóne Náci to nemal ľahké, aj na chrobákovi Truhlíkovi sa iba smiali. A pritom bol tak milý! Truľovia nerozumeli jeho odkazu, že aj hlúposť je dar Boží.

Minule mi po terapii prišiel podať tabletky ujo klaun. Vraj chodí vedľa na oddelenie k deťom. S ním som si konečne rozumel. Keď sa zbavím Borisa, bude predsedom parlamentu on. Pozorne ma počúval, niekedy zahíkal od prekvapenia, hoci nerozumie slovensky a stále sa mi klaňal. A to by mali robiť všetci, myslím to klaňanie.

Zajtra ráno si dám kakavko a porozmýšľam, čo zakážem. Možno chodiť do práce, možno peniaze a možno školy. Aj tak sú to iba zbytočnosti zbytočnosti zbytočnosti zbytočnosti zbytočnosti… Doparoma, to zase tie hlasy v hlave.

Počas vládnutia mávam príjemné pocity. Ak rozkazujem, som úplne rozjarený. Ale keď zakazujem, vzrušuje ma to. Teta doktorka zatiaľ o tom nevie. Chceme ju prekvapiť na večierku na maškarnom plese. Spolu s ostatnými pacientmi chystáme vystúpenie súboru: JA budem dirigovať, Veronika hrať s bábkami, Borisko tancovať, Riško poponúka veselý biely prášok, Marika zaspieva podľa nachystaných nôt, Ivan má dokonca noty z Ameriky! No a našminkuje a očeše nás Brani.

Po maškaráde sa večer doma poprechádzam v uniforme Napoleona. Doniesol mi ju Ježiško, písal som mu list. Mýlim si ho síce s Budhom, Krišnom a Chaplinom, no to nevadí. Hlavne že mám tie háby. Manželka tvrdí, že mi prezlečenie fakt sekne a vypadám v ňom mužne. Keď v ňom spím, konečne sa v noci nepocikávam. Prospieva mi aj dudlík pri zaspávaní.

Musím končiť, môj denníček, prišla sms do klauna. Vraj nemám zabudnúť na antidepresíva či ako sa to volá. Má o mňa starosť. Asi si Borisa nechám a vymenujem klauna za prezidenta. To nám všetci budú závidieť!!!

P.S.: Minule mi ufon, ten čo ma navštevuje v sne, povedal, že som úžasný. Tak predsa je to pravda!

Autor: Peter Haršáni

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]