Ilustrační obrázek foto Pixabay

Narodil se v Kazachstánu, ale poté se přestěhoval na Ukrajinu a již mnoho let žije ve Vorzel. Během války Kostiantyn Kjastutysovič pomáhá, kde může. Během krvavého konfliktu, který trvá už více než měsíc, viděl mnoho hrůz, ale nejvíce ho zasáhl příběh patnáctileté dívky. Po tom, co mu řekla mladá dívka, která se před ruskými vojáky schovávala v jeho autě, nemohl dvě noci spát.

Právě nakládal do auta zásoby potravin a léků nedaleko Vorzely, když se mu do auta vplížila dívka. „Vůbec jsem si nevšiml, jak se holčička dostala do auta otevřenými dveřmi. Když se mi podívala do očí, řekla jen: „Prosím, zachraňte mě,“ řekla dobrovolnice britské televizi ITV a dodala, že poté popsala, co se jí a její rodině stalo. Ruští vojáci ji a její matku zajali jako rukojmí. Její matka byla zabita. Ze zranění jí tekla krev. Trvalo dva dny, než zemřela před očima své dospívající dcery.

Patnáctiletá dívka byla deset dní znásilňována a vše si údajně natáčela na mobilní telefon. „Na ten příběh nikdy nezapomenu,“ dodal dobrovolník. Ruští vojáci prý rabují opuštěné domy a kradou opuštěná auta. Vyhazují lidi z domů na ulici. „Mohou vstoupit do jakéhokoli domu a vzít si, co se jim zlíbí. Když se je někdo pokusí zastavit, zastřelí ho,“ popsal situaci v zemi, která se stala jeho domovem.

Lidová poslankyně Ukrajiny Maria Mezenceva popsala deníku The Guardian příběh, který se měl odehrát ve městě Brovary. Případem se již zabývají ukrajinské úřady a na ruského vojáka byl vydán zatykač. Ruský voják měl přepadnout dům a zastřelit jeho majitele.

„Jeho žena byla, bohužel, opakovaně znásilněna před očima svého nezletilého dítěte,“ řekla Maria a dodala, že znásilnění a sexuální útoky jsou považovány za válečné zločiny a porušení mezinárodního humanitárního práva a musí být spravedlivě potrestány. Oběti však často útoky nehlásí.

zdroj

RSS Protext – kultura

  • Nákupní centrum Palladium představí exotickou cestovatelskou výstavu „Tajemná Indonésie“
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Unikátní výstava „Tajemná Indonésie“ bude slavnostně otevřena vernisáží 6. 12. 2023 v 17.30 hodin v nákupním centru Palladium v Praze. Účastníci vernisáže se mohou těšit na přivítání indonéskou velvyslankyní, taneční vystoupení nebo drobné indonéské občerstvení připravené indonéskou ambasádou. Výstavou provede organizátor výstavy, jednatel cestovní kanceláře CK Livingstone, Rudolf Švaříček.Výstava […]
  • Ve Výstavní síni Mánes se konala 1. sálová aukce Art Capital
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Art Capital/1. sálová aukce/Výstavní síň Mánes/3.12.2023Ve Výstavní síni Mánes se konala v neděli 1. sálová aukce Art Capital, během které byla vydražena umělecká díla v celkové hodnotě 16,887.600 Kč, s aukční přirážkou 20 %. Do aukce se zapojilo přes 200 dražitelů a prodejnost dosáhla 81 %.Vrcholem večera a současně […]
  • Darujte zážitek plný filmové hudby
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Lámete si hlavu s dárkem pro filmového nebo herního nadšence? Se vstupenkami na koncerty Filmové filharmonie jistě nesáhnete vedle. Po novém roce chystá orchestr nejoblíbenější programy FANTASY a GAMES.Nezůstane se na ně prášit ve skříni, málokdo je bude chtít vyměnit, a navíc si je můžete užít společně. Zážitky jsou […]