Foto: TASR

Na otázku, zda se Ministerstvo informatiky nechystá následovat pokyn Ministerstva školství, které oznámilo, že od 31. října budou jeho zaměstnanci čerpat hromadnou dovolenou za účelem snížení spotřeby energií i na základě usnesení vlády, Remišová odpověděla: „Nebudeme si brát dovolenou ve velkém. Máme víc než jen plnou hlavu práce, na ministerstvu máme režim, který nám umožňuje určitý počet dní pracovat z domova.“ Remišová vysvětlila, že omezení by spočívalo v tom, že práce z domova by se mohla vykonávat pouze v pátek, což by znamenalo menší vytápění budovy v pátek, sobotu a neděli. „Ale neplánujeme žádné hromadné dovolené,“ zopakovala.

V srpnu jsme vás na našich stránkách informovali o tom, jak se Veronika Remišová rozhodla vypnout plynové topení, aby vyjádřila solidaritu s utrpením lidí na Ukrajině. Uvedla, že snížení nastavené teploty o několik stupňů je konkrétním krokem, kterým může každý z nás přispět ke snížení spotřeby plynu na Slovensku, a tím k ochraně pracovních míst a snížení cen plynu.

Ministryně tehdy dodala, že se s manželem rozhodli drasticky snížit spotřebu plynu v domácnosti, protože byli přesvědčeni, že každé euro utracené za ruský plyn financuje válku v Evropě. „Tento týden nám přišla faktura za plyn – naše spotřeba klesla o 40 %. Dnes odborníci a všechny příslušné mezinárodní organizace doporučují snížení teploty. Snížení nastavené teploty o několik stupňů je konkrétním krokem, kterým může každý z nás přispět ke snížení spotřeby plynu na Slovensku, a tím i k ochraně pracovních míst a snížení cen plynu. Každý z nás může pomoci!“ Remišová řekla.

zdroj

Komentáře