Ilustrační obrázek_foto_Pixabay

Ještě v 9:40 se o to pokusil muž ze severní věže a vyšplhal se téměř dvacet pater pod dopadovou zónu. Můžete ho vidět, jak svírá sloupy vlevo nahoře a má na sobě něco, co vypadá jako bílá košile s khaki kalhotami. Jeho tvář je otočena ke kameře a levou rukou svírá sloup (vlevo).

Vzpomeňte si, že okna Světového obchodního centra byla přibližně 46 cm široká a samotné sloupy byly ploché lineární kusy bez jakéhokoli uchopení. Ve sloupcích jsou zapuštěny kolejnice pro soupravy na mytí oken, kde není dostatek místa ani pro vaše prsty a jedinou pákou by byl okraj mezi místem, kde se spojuje podlaha a okenní vložka, široký asi palec. Pohled dolů by vypadal asi takto. Budova z červené žuly napravo je WTC7.

Tento statečný muž začíná sestupovat ze 433. kolony, objímá ocelové pláště a pomalu klouže dolů. Let 11 oficiálně udeřil mezi patry 93 až 99, ale zdá se, že muž odstartoval z 94. patra (jinak kanceláře Marsh a McLennan, které ten den ztratily 358 pracovníků) krátce poté, co let 77 narazil do Pentagonu. Rozbití okna z dopadové zóny…

Až k 85. místu, malé bílé skvrně ve spodní části obrázku. Ježíši Kriste, nedokážu si představit strach, který procházel tělem tohoto muže, když to udělal.

Muž nebyl po zřícení Světového obchodního centra 2 spatřen a pravděpodobně ztratil kontrolu nad svým postavením když se severní věž otřásala kolapsem jižní. Tento muž dokazuje, že je možné vylézt na něco, co nikdo nikdy nenavrhl ani si nepředstavoval, že by se dalo vylézt, na hořící kancelářskou budovu vysokou 110 pater. Na časovém razítku níže můžete vidět záběry muže při sestupu, jak se pomalu pohybuje dolů po sloupech.

Předpokládejme, že by se ten člověk mohl dostat do 76. mechanického patra, kde se sloupy zúžily asi o dalších deset palců, ale neměl okna, která by odvětrávala zařízení za nimi, mohl by se spustit z kancelářského patra dolů do velmi těsného sevření, pak spadnout zpět do prostoru a uniknout po schodišti.

A věděl to ten člověk? Ne, samozřejmě, že ne. Tento muž s největší pravděpodobností nebyl odborníkem na stavbu, pouze tam pracoval. Mohl si někdo, kdo se toho rána probudil, sledoval CNN, pil kávu a byl frustrovaný u svého stolu, mohl předpokládat, že bude muset najít způsob, jak slézt ze 100patrové budovy, zatímco je pravděpodobně nějakým způsobem zraněn, bez vybavení nebo čehokoli jiného?

Ale nějak se mu to podařilo. Pořád to zkoušel. A našel způsob, jak to udělat. Vůle k životu překonala jakoukoli architektonickou nevýhodu.

zdroj a autor zde

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]