Mučila, až nakonec zabila vlastní dítě. Je matka-vražedkyně stále naživu?, ptá se svět

Psal se rok 2013. A svět se nyní ptá: Je matka-vražedkyně stále naživu?

22. května 2013 byl do nemocnice v Kalifornii přivezen teprve osmiletý Gabriel Fernandez, který nedýchal. Jeho matka tvrdila, že došlo k nehodě, personál ale okamžitě poznal, že za jeho zraněními a jizvami žádná nehoda nestála. Chlapec po dvou dnech v kómatu zemřel a jeho matka Pearl Fernandez (37) a nevlastní otec Isauro Aguirre (40) stanuli před soudem. Tam bylo prokázáno, že Gabriela oba dlouhodobě brutálně týrali, napsal portál Extra.

Kratičký život neživot

Když se Gabriel v roce 2005 v Palmdale v Kalifornii narodil, Pearl už měla další dvě malé děti, syna jménem Ezequiel a dceru Virginii. Pearl se zřejmě rozhodla, že další dítě nechce, a dokonce Gabriela nechala v nemocnici, aby si ho vyzvedli jeho příbuzní. Přestože byl Gabriel po narození zanechán matkou odložen, prožil první roky života v relativním klidu. Nejprve žil se svým prastrýcem Michaelem Lemosem Carranzou a jeho partnerem Davidem Martinezem, kteří ho milovali. Pak se Gabrielovi prarodiče Robert a Sandra Fernandezovi rozhodli vzít chlapečka k sobě, protože nechtěli, aby jejich vnuka vychovávali dva gayové. A „důvod“ týrání nevinného dítěte byl na světě: Matka Pearl a nevlastní otec Isauro Aguirre týrali chlapce prý proto, že se domnívali, že je homosexuál!

V roce 2012 Pearl najednou začala tvrdit, že o Gabriela není postaráno a že ho chce mít v péči. Údajným skutečným důvodem pro boj o opatrovnictví bylo čerpání sociálních dávek. Navzdory protestům chlapcových prarodičů – a předchozím obviněním proti Pearl – biologická matka Gabriela znovu získala do péče!

Opravdu poté Gabriela přestěhovala do domu, kde bydlela se svým přítelem Isaurem a dvěma dalšími dětmi, 11letým Ezequielem a 9letou Virginií. A netrvalo dlouho a Pearl a Aguirre začali Gabriela zneužívat a způsobovali mu modřiny a zranění na obličeji.

Sociální odbor selhal

Chlapcova učitelka v první třídě Jennifer Garciaová si rychle všimla známek zneužívání, když se Gabriel objevil na jejích hodinách na škole Summerwind Elementary v Palmdale. A Gabriel před Garciou situaci netajil. V jednu chvíli se dokonce učitelky zeptal: „Je normální, aby mámy bily své děti?“

Přestože učitelka okamžitě zavolal na horkou linku pro zneužívání dětí, sociální pracovníci, kteří měli Gabrielův případ na starosti, mu nepomohli. Sociální pracovnice Stefanie Rodriguezová, která navštívila Fernandezovu domácnost, poznamenala, že děti v rezidenci vypadaly „vhodně oblečené, viditelně zdravé a neměly žádné známky bití ani modřiny“. A tak se týrání Gabriela ještě vystupňovalo.

Neskutečné utrpení

Podle serveru The Atlantic rodiče stříleli na Gabriela vzduchovkou, mučili ho pepřovým sprejem, bili baseballovou pálkou a nutili ho jíst kočičí výkaly. Také ho svazovali a dávali mu roubíky, než ho donutili spát v malé skříni, které říkali „kóje“. V jednu chvíli byl Gabriel také nucen provádět orální sex na mužském příbuzném…

Toto mučení trvalo osm měsíců, kdy Pearl a Aguirre Gabriela naposledy smrtelně zbili. 22. května 2013 Pearl zavolala na linku 911, aby oznámila, že její syn nedýchá. Když záchranáři dorazili, byli v šoku, když našli chlapce s prasklou lebkou, zlomenými žebry, zraněními od vzduchovky a četnými modřinami. Jedna záchranářka dokonce vypověděla, že to byl nejhorší případ, jaký kdy viděla. O dva dny později maličký Gabriel zemřel.

Trest

Oba z páru byli uznáni vinnými. Isaura porota odsoudila k trestu smrti a poslala ho do obávané a nejstarší státní věznice v Kalifornii San Quentin.

Pearl byla podle serveru Marifilmines.com obviněna v roce 2013 z úmyslného zabití, vraždě prvního stupně a odsouzena na doživotí bez podmínečného propuštění. Jelikož přiznala své pochybení, porota ji neodsoudila ke smrtelnému trestu. Podle nejnovější aktualizace je uvězněna v kalifornské státní ženské věznici Chowchilla. Objevily se zprávy, že měla ve vězení uhořet, ale nebyl nalezen žádný relevantní důkaz.

Temné dětství vražedkyně

Pearl Fernandezová (nar. 1983) prožila krušné dětství. Její otec se často dostával do problémů se zákonem a matka ji údajně bila . Pearl později tvrdila, že také podstupovala týrání od jiných příbuzných, včetně strýce, který se ji pokusil znásilnit.

V devíti letech už Pearl pila alkohol a užívala nelegální drogy. Vzhledem k jejímu nízkému věku se někteří odborníci domnívají, že toto chování mohlo brzy způsobit určité poškození vyvíjejícího se mozku. A co se týče školy, vzdělání skončila v osmé třídě.

S přibývajícím věkem jí byla diagnostikována řada zdravotních stavů, včetně depresivní poruchy, vývojového postižení a možná i posttraumatické stresové poruchy. Bylo jasné, že to byla turbulentní situace – a bylo jasné, že se zhorší, až se stane matkou.

zdroj: mujlife.cz, www.marifilmines.com, https://allthatsinteresting.com

Přejít nahoru