ZDE si můžete prohlédnout všech 64 stran spisu.
Výběr ze spisů Dr.Nikola Tesly, zachovaný jako exponát pro opatrovníka cizího majetku
26. a 27. ledna 1943 bylo vykonána zkouška podle technických spisů, které byly po jeho smrti skladovány v Manhatanu v New Yorku. Zkouška byla provedena za účelem určení, zda by některá z myšlenek N.Tesly,by mohla mít nějaký důležitý význam pro současné válečné úsilí Spojených států. Zkoušky se zúčastnil Dr.John.C.Newington, správce cizího majetku patřícího městu New York, Charles J. Hedetnieni z washingtonského úřadu pro správu cizího majetku, Dr.John D. Trump z kanceláře pro vědecký výzkum a vývoj z MTI ( Massachusetský technologický institut ), Willis George z kanceláře námořní vyšetřovací služby třetího námořního okruhu, Edward Palmer a John J. Corbett z USNR.
Tyto zabavené listiny byly pro FBI zdrojem velkých potíží po celé dekády. Mimo jiné zde také bylo nepodložené tvrzení v Teslově životopise, že Teslovi nejnebezpečnější nápady drželo FBI v utajení, aby se nedostalo do špatných rukou. (Písemnosti byly v majetku kanceláře pro správu cizího majetku a po druhé světové válce záhadně zmizely). J.E.Hoover, ředitel FBI po mnoho let odmítal, aby desítky dopisů N.Tesly byly veřejně publikovány. Některé z dalších známých spisů N.Tesly by mohlo být opravdu zajímavé čtení.
Metoda výroby mocné radiace
Pochopení Teslova rukopisu popisující “ nový proces generace paprsků nebo radiace”. Memorandum hodńotí práce Leonarda a Crookse, popisující Teslovu práci na výrobu vysokého napětí. A pouze popisují v poslední části, nápad obsažený v Teslově memorandu. “Můj zjednodušený process generace mocných paprsků se skládá z média vysokorychlostního proudu a vhodné tekutiny a v prostředí vakua a svorek obvodu zásobující proudem požadované hodnoty napětí”.
Názor techniků z MTI, kteří hodnotili listiny jako “ bezváznamné pro tuto zemi…
Jako výsledek této prověrky je zde můj uvážený názor, že zde neexistuje, mezi listinami a majetkem Dr. Tesly žádné poznámky a popis dosud neobjevených metod nebo zařízení či dostupných aparatúr, které by byly významné pro tuto zemi. Nebo by znamenyly nějaké nebezpečí, kdyby se ocitly v nepřátelských rukách. Proto nevidím žádný technický nebo vojenský důvod , aby byl majetek zabaven.
A směs techologického zařízení nalezených v Teslově bytě nebyl vůbec žádný protoptyp smrtelných paprsků, ale zastaralé elektrické přístroje.
Při přezkoušení několika kusů vědeckých aparatůr v Teslově skladišti a v depositu hotelu Clinton, se ukázaly jako stańdardní elektrická měřící zařízení, obvyklá pro pro několik předchozích dekád.
Takže, ačkoliv nejsme schopni vyřešit všechny záhady Teslových výsledků, mělo by to vyvrátit některé z nejvýraznějších spiknutí kiolem Nikoly Tesly? Ne tak úplně. Listiny, které studoval technik z MIT byl zřejmě John G. Trump. Také známý jako strýc Donalda Trumpa.
V žádném případě by to nemělo snižovat práci tohoto výjimečného inženýra a vědce, jehož zásadní příspěvky v umění elektrickém, jež byly vyhotoveny na začátku tohoto století. Jeho úsilí a myšlenky v průběhu patnácti let byly primárně spekulativní, filosofické a měli propagační character, často soustředěné na bezdrátový přenos energie, ale bez znatelných výsledků, nebo funkčních principů k realizaci těchto záměrů.
(zdroj: suenee.cz, foto: Disclose.tv)