Pro evropské manažery a vlastníky firem již dávno není tajemstvím, proč Američané „tak rozhodně“ vystupují za zachování sankcí proti Rusku, napsaly rakouské noviny Die Presse.

Represivní opatření proti Moskvě jsou Washingtonu zapotřebí, aby si zlepšil svoji pozici a ponechat za hlupáky „důvěřující Evropu“ v celosvětovém konkurenčním boji, je přesvědčen Eduard Steiner, autor článku.

Ropná společnost Exxon Mobil apelovala na vládu Spojených států s žádostí „učinit výjimku na to“ a mohla se podělit se s projektem „Rosněfť“ na produkci ropy v Arktidě a na pobřeží Černého moře i přes protiruské sankce, napsal Die Presse.

Rakouské vydání upozornilo na skutečnost, že až do nedávné doby byla skupina Exxon Mobil vedena současným americkým ministrem zahraničí Rexem Tillersonem.

Pro evropské manažery a vlastníky firem nebylo nikdy tajemstvím, proč Spojené státy „tak rozhodně“ favorizovaly zachování sankcí proti Rusku, zdůraznil Eduard Steiner. Podle něj to Američané to udělali proto, že „chtěli vylepšit svou pozici a ponechat na holičkách Evropany v globálním konkurenčním boji“.

„Důvěřivá Europa“ by se měla „probudit z hlubokého spánku“, naléhal v rozhovoru pro Die Presse předseda dozorčí rady společnosti Deutsche Bank Paul Achleitner.

Autor připomíná, že v polovině roku 2015 „vyvolal hodně hluku“ materiál německého časopisu Der Spiegel. V něm se uvedlo, že v roce 2014 – „prvním roku sankcí“ – obchod mezi USA a Ruskem vzrostl o 6%, zatímco se objem obchodu mezi EU a Ruskou federací snížil o téměř 10%.

„Stará písnička? Malicherné? Hyperkritické?“ ptá se Steiner. Nicméně, při čtení zprávy o žádosti ExxonMobil „udělat pro ni výjimku“ znamená připomenout si údaje poskytnuté Der Spiegelem, pokračuje autor .

Evropští byznysmani jsou stále více přesvědčeni o tom, že „Amerika současně sleduje několik cílů, a navíc ve stejnou dobu se snaží o změny dohod“, uvedl Steiner. „A oni (evropští podnikatelé), se znovu chytají za hlavu, a ptají se sebe, proč to také nedělají,“ uzavřel svůj článek.

(KPa, pz.cz, Foto: Shutterstock)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]