Dvaačtyřicetiletý radikální islamista Sami A. si žije v Německu i přes svoji černou minulost doslova jako v bavlnce. Rodilému Tunisanovi sice byla prokázána vina a ví se o něm, že dělal tělesnou stráž Usámovi bin Ládinovi, ale přesto si nemůže na zacházení německých úřadů stěžovat. Každý měsíc mu je vypláceno ze štědrého sociálního systému téměř 1 200 eur pro něj a jeho manželku. Navíc rodina podle deníku Bild dostává asi 600 eur na čtyři děti.

A to ještě další finanční bonusy úřady v Bochumi tají, protože podléhají ochraně osobních údajů. Sami A. přitom Německu ničím nepřispěl a úřady jej naopak považují za vážnou hrozbu. Do země přijel coby student v roce 1997 z rodného Tunisu, ale místo studií se dal k islamistům a v letech 1999 a 2000 odjel do jednoho z výcvikových táborů islámských radikálů v Afghánistánu, kde mimo jiné působil v ochrance bin Ládina.

Později se vrátil zpět do Německa a nyní si užívá bezpracný život. Jedinou jeho povinností je se denně hlásit v místě svého bydliště, tedy ve zmiňované Bochumi, na zdejší policii. Deportovat jej není možné. Německé soudy dospěly k závěru, že v rodném Tunisku by s ním mohlo být špatně zacházeno a vzhledem ke svým proviněním by mohl být mučen. A tak se Sami A. může i nadále těšit ze všech benefitů žadatele o azyl.

„Jestli budete zítra ráno vstávat do práce, nezapomeňte na Samiho A. Nejspíš bude v tu dobu vyspávat. Policii se totiž musí hlásit jen jednou denně a nic jiného na práci nemá. Německý daňový poplatník jemu i celé rodině zajistí vše potřebné. Muž, který představuje hrozbu pro bezpečnost nás všech, je financován z našich peněz. Nikdo nevěří, že by se na tom mohlo něco změnit. Už jenom proto, že nesmí být deportován,“ glosuje bizarní situaci redaktor deníku Bild Christian Stenzel.

  Turecký prezident Erdogan a jeho divadlo odhaleno

Německým úřadům nelze upřít snahu, nicméně od roku 2006 nebyly schopny Samiho A. deportovat. Islámský radikál po každém negativním rozhodnutí podává stále nové a nové stížnosti, a celý proces se tak protáhl na neuvěřitelných dvanáct let a ještě stále není konec. Bývalý bodyguard bin Ládina se mezitím spokojeně oženil a jeho čtyři děti mají německé občanství. „Zcela nestydatě a drze zneužívá náš azylový zákon. My ho musíme platit, protože ho nejsme schopni deportovat,“ zlobí se Eckhardt Rehberg z CDU.

(parlamentnilisty.cz, foto: Shutterstock)

 

Komentáře