Niektoré veci spolu nesúvisia. Soroš možno ani žiadny parný valec nevlastní. Ale iné veci spolu súvisieť môžu. Niekedy tie čriepky do seba pekne zapadajú, a čo viac, začnú spolu dávať celkový obraz. Nám sa v ostatných dňoch nazbierala celkom pekná kôpka čriepkov. A keď si ich poukladáme pekne vedľa seba, uvidíme zaujímavú vec: niekto sa veľmi ponáhľa, aby hrubým nátlakom prevalcoval vôľu miliónov obyvateľov strednej Európy a dosiahol svoje geopolitické zámery.

Pozrime sa spolu len na niektoré z tých čriepkov:

– Nový spôsob nátlaku na neposlušné východoeurópske krajiny. Nová nemecká vláda, ktorá sotva začala riešiť dôležitú domácu agendu, hneď sa poponáhľala zakričať, že treba prinútiť neposlušné krajiny, aby dodržiavali príkazy z Bruselu, a vymyslela na to hneď aj nový spôsob: navrhujú neposlušným krajinám nevyplácať eurofondy pod zámienkou nedodržiavania zásad právneho štátu. Samozrejme, o tom, čo je a čo nie je právne, rozhodnú oni. Ako prvé sa chystajú terorizovať Poľsko, ale slovenskí vlastenci v Europarlamente im iste pomôžu aj na nás niečo nájsť.

– Odvolávanie prezidenta Miloša Zemana. V českom senáte sa už pripravuje pôda na jeho okamžité a urýchlené odvolanie pre nespôsobilosť vykonávať funkciu. Ale iným sa naopak zdá byť až príliš spôsobilý na to, aby plnil svoju funkciu. Opäť to horúčkovité náhlenie sa…

– #AllForYan. Desaťtisíce ľudí žijúcich na Slovensku, ktorí roky vedeli o pomeroch v spoločnosti a nič neriešili, ale zrazu spontánne vyšli do ulíc, lebo pocítili urgentnú potrebu odvolať, najlepšie úplne všetkých. Nevyriešená vražda, kde ešte stále niet ani jedinej spoľahlivej stopy, okrem logickej domnienky, že niečo by mohol vedieť agent Nicholson, rozhodne nie je rozumným vysvetlením pre tú náhlivosť.

– Pellegriniho byt. Nový premiér si ešte ani poriadne nesadol do premiérskeho kresla a už ho obvinili z finančných podvodov. Celkom jalový škandál, ktorý predseda vlády zrejme jednoducho vysvetlí, ale semienko nedôvery už bolo zasiate. Všetky veľké médiá ho teraz spontánne a bezočivo doslova lovia, aby mu pri každej možnej príležitosti kládli nepríjemné otázky.

– Tlačovka „Zastavme korupciu“. Nie že by sa v polícii nediali veci – rozpráva sa o tom už dvadsať rokov. Ale práve teraz bola vo veľkorysých priestoroch Open Society Foundation zvolaná tlačovka „no name“ nadácie o tom, že polícia je v hororovom stave, a preto treba určite hneď odvolať policajného prezidenta Tibora Gašpara. Ľudia z tej nadácie sa rozprávali so šestnástimi nespokojnými policajtmi, ktorí si pred nimi uľavili a vyrozprávali im svoje trápenia. Nuž, kto by sa neposťažoval na zamestnávateľa, najmä ak ostane v anonymite, však? Na svete je nejaká nejasná nahrávka, inak žiadne dôkazy, žiadne trestné oznámenia. Aká náhoda, že práve teraz… Na tlačovke samozrejme nechýbalo ani jedno z veľkých mainstreamových médií.

– Aj prezident Kiska sa veľmi ponáhľa odvolať policajného prezidenta:„Výmena kľúčových ľudí v polícii, medzi ktorých pravdaže patrí aj policajný prezident pán Gašpar, je kľúčovou vecou k tomu, aby sme mohli naspäť začať budovať dôveru ľudí v políciu. Vláda stojí pred ťažkou úlohou, ale nemáme najmenšiu šancu túto dôveru vrátiť, pokiaľ nedokážeme v najbližších dňoch takúto nesmierne dôležitú vec pre upokojenie a získanie dôvery, ako je odstúpenie policajného prezidenta pána Gašpara.“

– Škandalizácia rezortu poľnohospodárstva. Aj v poľnohospodárstve sa dejú veci, písali sme tu o tom nedávno. Ale všetky kauzy, ktoré teraz médiá vyťahujú, majú už dlhé sivé brady a kto chcel, vedel o nich už pred rokmi. Áno, treba ich vyšetriť, potrestať a napraviť, ale opäť tá istá otázka: prečo si na to všetko médiá spomenuli náhodou práve teraz?

– Strana SaS práve s veľkou parádou dokončila reklamnú kampaň na predstavenie svojho programu, čo chce so Slovenskom spraviť, keď ho dostane do rúk. Sulík: „Sme najlepšie pripravenou stranou na prevzatie zodpovednosti za Slovensko.“ Až sa trasú, aby to už konečne bolo.

– Revolúcia v RTVS. Eduard Chmelár pred pár týždňami doslova jasnovidecky popísal pomery v RTVS takto: „Spravodajstvo verejnoprávnej televízie dnes ovládla úzka ideologická sekta, ktorá rezignovala na žurnalistiku a robí angažovaný politický aktivizmus … Táto televízia opustila princípy objektivity, hoci ju platíme všetci z našich spoločných daní a hoci by mala zo zákona odrážať čo najširšie názorové spektrum spoločnosti. Pamätajte si, že keď sa tým bude musieť zaoberať Rada RTVS či Rada pre vysielanie a retransmisiu, keď sa budú pýtať, prečo je spravodajstvo čoraz menej vyvážené a prezentované názory čoraz viac jednostranné, a keď to bude musieť skôr či neskôr rázne riešiť manažment – začnú N-ko, Sme a ďalšie spriaznené médiá (ktoré už aj niektorí novinári nazývajú mediálnou mafiou) vykrikovať, že je to útok na slobodu médií. Lenže dnes nie je ohrozená sloboda médií, ale ich pluralita.“ No a v takejto RTVS sa jedna pani rozhodla, že neakceptuje zmeny, ktoré vedenie urobilo a neprijala novú pozíciu, pretože si predstavovala inak svoj mesačný príjem. Výsledkom je vreskot protislovenskej televizáckej mafie, ktorý počuť až v Patagónii.

– A ktovie, možno aj toto: Americké ministerstvo zahraničných vecí schválilo možnosť eventuálneho predaja 14 stíhačiek F 16 Slovensku za 2,91 miliardy dolárov…

Iste aj vy by ste vedeli nájsť tých čriepkov ešte viac, ale aj týchto zopár naznačuje, že sa ktosi veľmi ponáhľa. A ďalšie budú pribúdať, o tom nemusíme pochybovať. To všetko neveští nič dobré, ale tá náhlivosť môže byť aj dobrou správou. Parný valec, ktorý sa príliš ponáhľa, sa ľahko môže zošmyknúť do priekopy.

(JRu, hlavnespravy.sk)

Komentáře