Prokazují snímky NASA mimozemské objekty na Měsíci?

V moderních dobách, kdy máme prostředky cestovat na Měsíc a prozkoumávat ho, jsme začali odhalovat jeho tajemství. Tajemství, která fascinují průzkumníky a vědce po staletí.Ale jak absurdní je myslet si, že na Měsíci existují „mimozemské“ objekty? Z toho, co víme – neexistují. Ale na druhou stranu – velké procento obyvatel stále nevěří, že se NASA s misemi Apollo dostala na Měsíc. Je zajímavé, že v červenci 1970 dva ruští vědci Michail Vasin a Alexander Shcherbakov publikovali článek v sovětském časopise Sputnik s názvem „Je měsíc objekt vytvořený mimozemskou inteligencí?“

Teorie – Michail Vasin a Alexander Shcherbakov
Teorie, se kterou přišli dva odborníci, nabízí argumenty, které by vysvětlovaly záhady kolem Měsíce a jeho vytvoření. Shcherbakov a Vasin tvrdí, že k roztavení hornin, vytváření dlouhých dutin uvnitř Měsíce a rozložení roztaveného odpadu na povrch měsíce, byly použity mohutné stroje. Vylepšili svou teorii tím, že říkají, že měsíc byl chráněn kromě rekonstruovaného vnějšího pláště z kovového skalního odpadu také vnitřním korpusovým pláštěm. Nakonec byl tento objekt umístěn na oběžnou dráhu kolem naší planety.

Velkou otázkou, kterou si dnes mnozí kladou je, zda vlády po celém světě utajují informace o mimozemském životě. Oficiálně řečeno NE – koneckonců, oficiálně takové věci jako mimozemšťané neexistují, že? S ohledem na obrovskému množství nejtajnějších dokumentů, které byly nedávno zveřejněny veřejnosti, si někteří lidé dovolí nesouhlasit. Některé snímky a videozáznamy pořízené vesmírnými agenturami po celém světě podnítily konspirační teorie.

NASA LCROSS
V tomto článku se podíváme na snímky z NASA, které „nepochybně“ ukazují to, co se zdá být uměle vytvořenými objekty na povrchu měsíce. Abychom pochopili na co se díváme, musíme pamatovat na misi NASA LCROSS. Crater Observation and Sensing Satellite (LCROSS) byla robotická kosmická loď provozovaná NASA. Mise byla koncipována jako levný způsob určení povahy vodíku zjištěného v polárních oblastech Měsíce. Tato kosmická loď byla navržena tak, aby shromažďovala data z nárazu a zbytky nečistot vznikajících při startu horního stupně Centauru. Centaur je raketový stupeň určený pro použití jako horní stupeň kosmických nosných raket a v současné době je používán na Atlasu V – k dosažení kráteru Cabeus v blízkosti jižního pólu Měsíce. Dne 9. října 2009, v 11:31 UTC, Centaur úspěšně dosáhl Měsíce a kosmická loď Shepherding sestoupila z Centaurova vyvrhovaného dýmu, shromáždila a předala data. Někteří ufologové a konspirační teoretici nazývají misi LCROSS jako den, kdy NASA bombardovala Měsíc. Domnívají se, že jejich poslání nebylo vědecké povahy.

Vyhodnocování mise LCROSS

Obdélníková měsíční budova
Viděli jsme spoustu obrazů, které pravděpodobně ukazují „mimozemské“ konstrukce na Měsíci. V důsledku takových obrázků se narodilo mnoho konspiračních teorií, ale většina z nich je jen výsledek divokých interpretací. Fotografie, kterou vidíte výše, jsou od pracovníků NASA ve výzkumném středisku AMES. Snímky údajně vyklouzly během rozhovoru vědci projektu Anthony Colaprete a Dr. Kim Ennico. V tu chvíli právě hodnotili první výsledky z dopadu Centauru. Na obrázcích na stole můžete vidět, co UFO lovci označují jako důkaz staveb – jasné geometrické tvary, které v žádném případě nelze zaměňovat s „přírodními útvary“ nebo „Měsíčními skálami“. Podívejme se na důkazy.

Obraz, který údajně ukazuje, že na měsíci jsou mimozemské stavby, se nachází těsně pod paží vědce na levé části snímku. Podívejme se blíže.

Teď to vypadá trochu divně, že? Vypadá to jako nějaká obdélníková stavba, která stojí na povrchu Měsíce. Zvláštní je, že podle lovců UFO se tato obdélníková „měsíční budova“ nachází uvnitř kráteru Cabeus, poblíž jižního pólu Měsíce.

Další kospirační teorie?
Je to jen další konspirační teorie? Nebo je to jeden z mnoha dalších obrázků, které jsou nazývány „konečný důkaz o mimozemských objektech“? Pokud se zeptáte UFO lovců, tyto obrázky jsou důkazem toho, že na povrchu měsíce je nespočet konstrukcí a některé z nich mohou být výsledkem starověké přítomnosti astronautů. Co si o obrázcích myslíte? Stojí lovci UFO opravdu za něco? Jsou na měsíci cizí základny? Nebo je to všechno jen obrovská konspirační teorie bez prokazatelných důkazů?

(suenee.cz, foto: Youtube)

Přejít nahoru