Porošenko musí spustit válku, zbývá mu už jenom 13 dní

Jak jsme již psali na našem webu, shodou okolností ruku v ruce s vyhlášením výjimečného stavu dostala Ukrajina další půjčku od MMF a od EU.

Stanné právo mělo omezit svobodu tisku na Ukrajině a případně odložení prezidentských voleb, to však zmařil ukrajinský parlament, neboť bylo příliš zřejmě, čeho chce Petro Porošenko dosáhnout, nyní by totiž volby zcela určitě prohrál. Ale „válečník“ Porošenko může nasbírat nějaké body a hlavně pro Západ se dají takhle využít ukrajinští vojáci v proxy válce proti Rusku. Teď jde jenom o to, jakou provokaci bezpečnostní poradci doporučí k rozpoutání konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.

Ruský zástupce v OBSE již dříve upozornil, že se připravuje jako záminka chemický útok, údajně ze strany Ruska, podobně jako v Sýrii zafungovali příslušníci Bílých potřeb. Takový fiktivní útok přitáhne mediální pozornost celého světa.

Podle mluvčího Doněcké lidové republiky Eduarda Basurina  se připravuje útok mezi 14. a 15.prosincem. Ukrajina do Mariupolu a okolí soustředila více jak 12.000 vojáků, padesát tanků, 40 raketových systémů, 180 děl a minometů.

Je zde i připravena fašisticko-rasistická žoldnéřská brigáda “Azov”. Po nich zůstaly po bojích na Doněcku hromadné hroby krutě zabitých civilistů, mužů, starých lidí, žen, dětí, těhotných žen.

Kyjevská vláda sem také přemístila četné drony. Kromě toho jsou zde připraveny speciální jednotky, včetně parašutistů. Takže vše je připraveno na “blitzkrieg”, který potřebuje pouze impuls ke spuštění.

Proto zástupci Luhanskské a Doněcké lidové republiky předpokládají, že útoku bude předcházet několik sabotážních akcí, které by měly vytvořit chaos a falešné důvody pro útok.

Podle zjištění rozvědky DLR je v průmyslových komplexech Mariupolu uloženo značné množství čpavku a právě sabotáž v těchto objektech by mohla způsobit kontaminaci toxickými látkami minimálně  do okruhu 15km.

Zástupci Doněcka a Luhanska doufají, že se jim podaří upozorňováním na připravované sabotáže a falešné útoky eliminovat ukrajinský útok.

(prvnizpravy.cz, foto: archiv)

Přejít nahoru