Na film mne upozornil Richard C. Hoagland. Pokud jste v obraze, možná začnete tušit, že to nebude jen tak. 🙂 Velkou zkratkou připomenu, že R. C. Hoagland se specializuje na zkoumání Marsu a dalších planet naší sluneční soustavy a hledá různé mimozemské artefakty.

Námětem filmu byla vědecká práce bratra režiséra De Palma, který bohužel zemřel. Jeho bratr Brian se mu rozhodl vystavět velmi zajímavý pomníček…

Podle jedné z recenzí je film zajímavý jen prvních 90 minut. Osobně bych tento výrok opravil. Film začne být zajímavý až posledních 90 minut! Uvidíte tu vše, o čem se zatím jen v (ne)oficiálních kruzích spekuluje: město Cydonia, tvář na Marsu, jak došlo ke zničení Marsu, proč má Země a Mars tolik společného, princip torsních polí a magická hodnota 19,5°, mimozemšťané (marťané)…

Doporučuji odhlédnout od některých filmových klišé (zvláště pokud jste nedávno viděli film Gravitace) a spíše se zaměřit na jinotaje, kterými je film ve své druhé části naplněný.

R. C. Hoagland řekl: Vypadá to, že nám NASA neřekne, co tam doopravdy je, ale jsou na nás tak hodní, že nám dovolí, abychom si na to přišli sami. (Narážka na to, že fotografie, které se dostávají na veřejnost, jsou čím dál tím méně retušovány…)

(zdroj: suenee.cz, foto: Pixabay)

Komentáře