Satelitní snímky ukazují PLANAF na Fiery Cross Reef na strategicky umístěných ostrovech severně od Jihočínského moře. Jane’s Information Group, obranná zpravodajská skupina, varovala, že pozorování by mohlo být dalším příznakem, že ji lidové osvobozenecké armády začaly používat jako základnu operací.

Sean O’Connor, hlavní analytik společnosti Jane’s, uvedl: „Dvě pozorování letadel během měsíce by mohla naznačovat, že PLANAF začíná pravidelně zakládat letadla na Fiery Cross Reef. Píše portál Express.co.uk.

„Letadlo by se mohlo pravidelně otáčet základnou od ostatních jednotek PLANAF ku flotile jižního moře.“

Řekl, že v hangáru je prostor pro nejméně tři sledovací letadla a další mohou být zaparkována na volném prostranství.

Čína je již dlouho odhodlána dokončit svou výstavbu umělých útesů v mezinárodně sporných vodách, a to i přes protesty ze sousedních zemí.

Kritici se domnívají, že práce probíhá s cílem posílit nárok Číny na drtivou většinu Jihočínského moře, zvyšující se obavy z pohybu lodí a letadel v regionu by Peking mohl brzy omezit.

Diplomatické vztahy mezi pěti národy, které si na ostrovy vznesly nárok, jsou již extrémně napjaté a nedávná výstavba bunkrů na některých z atolů poukazuje na to, že se Čína připravuje na „ochranu před údery vzduchu nebo rakety“, což zvyšuje vyhlídky na konflikt, který by mohl vyvolat 3. světovou válku.

Čína rekultivovala obrovské plochy půdy spolu s prováděním stavebních prací na vysoké úrovni ve Fiery Cross Reef, včetně výstavby letiště.

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]