Príliš krátke sukne, tričká či blúzky sú podľa mladých moslimov proti islamu, preto by ich dievčatá v školách nemali nosiť. Takéto snahy o korigovanie obliekania aj správania dievčat na rakúskych školách sú čoraz častejšie a ich mladí vyznávači sa združujú na internete. Najmä sociálne siete ako Facebook či Twitter sú zdrojom radikalizácie mladých moslimov už v školskom veku.

Generácia haram
Organizované skupinky moslimských chlapcov dievčatám na školských dvoroch hovoria, čo je halal, teda dovolené, a čo je podľa islamského práva haram, čiže zakázané alebo hriešne. Z niektorých názorov až mrazí. Mladíci v podstate obhajujú aj znásilnenie tým, že ich provokujú vyzývavo oblečené dievčatá.

„Ak vidím výstrih, je to hriech a ona ma priviedla k tomu, aby som spáchal hriech na nej,“ cituje magazín Biber jedného z moslimských chlapcov žijúcich v Rakúsku. Moslimskí tínedžeri by radi rozhodovali, ako sa majú správať a obliekať ich spolužiačky, ale nedokážu argumentovať, prečo by mali veci byť podľa nich. Navyše sami často robia veci, ktoré sú haram, teda zakázané islamom.

Šikanovanie spolužiačok, ktoré sa obliekajú nie práve v súlade islamským právom šaría, je na rakúskych školách čoraz rozšírenejšie. Rovnako často sa objavujú prípady, keď samotní moslimovia vodu kážu a víno pijú, a to doslova.

DIEVČATÁ NÚTIA ŽIŤ PODĽA ISLAMSKÝCH PRAVIDIEL A SAMI SA PRITOM ODDÁVAJÚ ZLOZVYKOM, KTORÉ SÚ V EURÓPSKYCH KRAJINÁCH PRÍSTUPNÉ AŽ DOSPELÝM. CUDZIE IM NIE JE ANI PITIE ALKOHOLU, HAZARDNÉ HRY O PENIAZE ČI FAJČENIE TABAKU Z VODNÝCH FAJOK.

Portály ako YouTube či Instagram sú plné fotiek a videí, ktoré zdanlivo vysvetľujú islamské právo, ale často sú zavádzajúce až radikálne. Práve z internetu čerpajú mladíci vedomosti o islame a to je podľa duchovných veľmi problematické, lebo práve takýmto spôsobom prichádza často k radikalizácii mladej generácie moslimov.

Väčšina tých, ktorí sa snažia prevychovať rakúske dievčatá, ani len netuší, z čoho islamské právo vychádza. Na otázky, prečo by sa tak mali správať a obliekať, je odpoveďou iba nevedomé mlčanie.

Strach z islamu
Na aplikácii WhatsApp, ktorú používali na dohováranie aj teroristi v Európe, sa mladí islamisti združujú v skupine s názvom Haraaaam. Vymieňajú si tam názory, ako by podľa nich mali dievčatá chodiť do školy a po uliciach.

„Niektorí moji kamaráti, ktorí nikdy nemali záujem o náboženstvo, zrazu začali vyhlasovať, že milujú Allaha,“ povedal novinárom Goran chorvátskeho pôvodu, ktorý chodí do školy so skupinkou moslimov raziacich právo šaría.

Samotní rodičia moslimov, ktorí neuznávajú islamské právo šaría, sa teraz začínajú obávať, že aj ich dcéry by sa mohli stať terčom prípadnej pomsty, či dokonca sexuálnych útokov mladých islamistov.

„Štúdia dokazuje, že radikalizácia je mužský problém. Títo mladíci však nemajú ani poňatia, o čom hovoria a nenasledujú učenie, ktoré šíria. V podstate všetkým, čo povedia, popierajú svoje tvrdenia a keď na to upozorníte, jednoducho vám odpovedia, že je to v poriadku,“ tvrdí jedna z novinárok Melisa Erkurtová. Podľa nej je za snahami mladých moslimov ovládať dievčatá obyčajná žiarlivosť.

HARAM JE TOTIŽ PODĽA NICH AJ TO, ABY DIEVČATÁ CHODILI NA PLAVECKÝCH KURZOCH SPOLU S CHLAPCAMI, A TAK SA STÁVA, ŽE SLEČNY NA ŠKOLÁCH ČASTO NEVEDIA PLÁVAŤ, LEBO RODIČIA NECHCÚ RISKOVAŤ PRÍPADNÉ PROBLÉMY S RADIKÁLNOU MOSLIMSKOU MLÁDEŽOU.

„Chlapci, najmä tí s horšími známkami, vedia, že je tu ešte jedna oblasť, v ktorej by mohli získať prevahu. Uvedomujú si, že sa ľudia boja islamu. Nastavia si na zvonenie Allah Akbar a vychutnávajú si vydesené pohľady ľudí, keď im zazvoní telefón. Radi zverejňujú fotky bojovníkov IS a nadávajú na antiislamské statusy krajne pravicovej strany Slobodných,“ uzatvára Erkurtová.

zdroj: napalete.sk