Odhalení nedošlo, jak bylo plánováno, přičemž letecká show byla zrušena „kvůli globálnímu dopadu pandemie COVID-19 a z důvodu zdraví účastníků, pohodlí cestování a kvality akce,“ uvádí se na webu města Zhuhai. Skutečnost, že existence bombardéru H-20 a jeho pokročilá fáze vývoje byla zveřejněna v SCMP, dlouhodobém záznamu v Hongkongu s úzkými vazbami na ústřední lidovou vládu, dává příběhu důvěryhodnost , navzdory nedostatku jakéhokoli fyzického projevu bombardéru.

Čínská média rychle odmítla současný humbuk kolem H-20 jako „falešné zprávy“ a prohlásila, že vláda nikdy nepoužije časopis o vojenských záležitostech, jako je Modern Weaponry, k odhalení jakéhokoli vojenského pokroku významu, jako je H- 20 bombardérů. Ať je to jakkoli, čínská armáda v nedávných náborových videích poskytla několik lákavých rad o existenci a konfiguraci H-20. Atentátník je skutečný a pokud jsou zprávy o jeho schopnostech přesné, představuje hrozbu „měnící hru“ pro americkou vojenskou moc v Pacifiku.

Zatímco vzhled čínské verze tajného bombardéru B-2 se oprávněně týká analytiků západní obrany, může to být ze špatných důvodů. Zatímco tajný bombardér může dát čínským možnostem, pokud jde o úderné cíle v jeho operačním okruhu 5 000 mil, skutečností je, že současný čínský arzenál raket středního doletu poskytuje stejný dosah s větší jistotou zničení. Bez možnosti globálního tankování není bombardér H-20 schopen být více než regionálním zbrojním systémem, jehož použitelnost je omezená.

Skutečný dopad čínského tajného bombardéru H-20 spočívá v rychlosti, s jakou Čína dokázala navrhnout, otestovat, vyrobit a s největší pravděpodobností postavit bombardér světové úrovně, který by měl odpovídat schopnostem amerického strategického bombardéru nové generace, B-21 „Raider“. V mnoha ohledech se zrychlený pokrok Číny, pokud jde o H-20, shoduje s pokrokem jejího stíhače páté generace, J-20, který splňuje nebo překračuje schopnosti svého amerického ekvivalentu F-22 a F-35. V průběhu dvou desetiletí si Čína vzala velké, ale primitivní vojenské zařízení a přeměnila ho na moderní bojovou instituci, která podle ministerstva obrany odpovídá nebo překračuje možnosti USA v mnoha sférách.

Setrvačnost obsažená v americkém obranném průmyslu, který se ujal, zatímco americká armáda byla pohltena bojem proti povstalcům, se postupně překonává, protože Pentagon se snaží nalít více peněz do modernizačních programů určených k přechodu americké armády zpět do klasické konvenční války organizace. Pokud jde o Čínu, která od nástupu do své současné transformační fáze v roce 2000 neudělala nohu z akcelerátoru modernizace, existuje deficit hybnosti. Čína nejenže dohnala USA z technologického hlediska, vzhledem k tomu, vzhledem k širokým rozdílům v trajektoriích, pokud jde o současný stav vývoje zbraní, je Čína připravena v příštích letech vyrazit dopředu. Píše portál RT.

Toto je skutečný měnič her. USA vždy operovaly s pochopením, že jejich síly by si užívaly kvalitativní náskok před jakýmkoli potenciálním protivníkem, což by umožnilo obětovat kvantitu v zájmu kvality. USA nyní musí čelit realitě, která, vzhledem k tomu, že v mnoha ohledech byla v jakémkoli přímém srovnání s Čínou odsunuta do stavu „blízkého peer“, musí jak zvýšit velikost, tak kapacitu svých vojenských sil. Domácí politická realita však tomuto druhu výdajů zdrojů brání, což znamená, že rozpočet USA na obranu, který je téměř třikrát vyšší než čínský, bude i nadále přinášet nestandardní výsledky. Pokud bude 21. století skutečně věkem revoluce ve vojenských záležitostech, bude se tato revoluce soustředit na Čínu, nikoli na Spojené státy. Bombardér H-20 je jen nejaktuálnějším projevem této nové reality.