Papež František žádá „zelenou ekonomiku“, „zelené vzdělávání“, „zelenou duchovnost“

Země po dlouhou dobu „trpěla ranami, které způsobujeme dravým přístupem, díky kterému se cítíme jako vlastníci planety a jejích zdrojů a opravňuje nás k nezodpovědnému užívání zboží, které nám Bůh dal,“ papež prohlásil ve video zprávě o spuštění platformy Laudato Si, sedmiletého ekologického projektu.

„Dnes se tyto rány dramaticky projevují v bezprecedentní ekologické krizi, která ovlivňuje půdu, vzduch, vodu a obecně ekosystém, ve kterém lidé žijí,“ varoval ve své španělské řeči.

„Současná pandemie ještě více akutně vynesla na světlo výkřik přírody a výkřik chudých, kteří trpí nejvíce,“ dodal.

Papež dále požadoval „nový ekologický přístup“, který by transformoval „způsob, jakým lidé obývají svět, náš životní styl, náš vztah se zdroji Země a obecně náš způsob vidění lidských bytostí a života.“

Jak již učinil při jiných příležitostech, papež naléhal na přijetí „integrální lidské ekologie“, která s sebou nese „problémy životního prostředí, ale také člověka v jeho celku, a je schopná naslouchat výkřiku chudých a být kvasem nová společnost. “

František také varoval, že „naše sobectví, naše lhostejnost a naše nezodpovědnost“ ohrožují budoucnost příštích generací. Píše portál Breitbart.

„Obnovuji proto svou přitažlivost,“ řekl, „starejme se o naši Matku Zemi, překonejme pokušení sobectví, které z nás dělá predátory zdrojů, pěstujme úctu k darům Země a stvoření, pojďme konečně zahájit ekologicky udržitelný životní styl a společnost. “

„Z rukou Božích jsme dostali zahradu; nemůžeme nechat naše děti pouští, “prohlásil.

Přejít nahoru