Neuveriteľná kázeň kňaza. TOTO by ste od duchovného zrejme vôbec nečakali (VIDEO)

Už ste odchádzali z kostola s pocitom, že kázeň farára v ňom mala predsa len čosi do seba? Tak takýto pocit mohli mať veriaci, ktorí boli na omši kňaza, ktorého kázeň cez sviatok sv. Cyrila a Metoda zverejnil vo videu Lukáš Szalai. V statuse navyše píše, že on síce do kostola nechodí, no na takúto kázeň by problém ísť nemal.

Treba sa postaviť a ukázať, že sme hrdí, a že my máme byť na čo hrdí
„Priatelia, vypočujte si tohto kňaza a zamyslite sa o čom jasne hovorí. Sa pýtam, koľko je na Slovensku takýchto kňazov ? Ja síce do kostola nechodím, ale na takúto kázeň by som problém nemal ísť. Myslím že to povedal dosť jasne na to, že aj presvedčil ľudí ktorí k nemu patria. Vypočujte si jeho príhovor a urobte si svoj vlastný názor. Klobúk dole,“ píše v statuse Lukáš Szalai. O čom to teda pán farár vo svojej kázni hovoril? „Ale hovorí, že nádej je vakcína. Zlyhali sme. A dnes naozaj musíme skláňať hlavu pred odkazom svätých Cyrila a Metoda. Niekedy mám pocit, že to ich účinkovanie na našom území bolo zbytočné. Vzdali sme sa vlastnej hrdosti, vzdali sme sa múdrosti a namiesto toho… Veď to vidíme. Čo dnes je dôležité a potrebné? Mať hlúpych a poslušných ľudí, ktorým stačí aby mali plné taniere nejakého druhotriedneho odpadu dovezeného zo západu a aby mohli sledovať nejaké priblblé turecké seriály. To im stačí. Aká národná hrdosť, aké kresťanstvo,“ hovorí kňaz v úvode videa a dodáva: „Stačí nám to? Ak áno, už je s nami koniec!“

„A ak nie, tak sa treba postaviť a ukázať, že sme hrdí, že my máme byť na čo hrdí, lebo tí, ktorí nám dnes hovoria o demokracii, vtedy, keď tu boli kresťanské kostoly, roku 829 v Nitre, tak oni ešte naháňali bizóny tam kdesi po prérii,“ vraví kňaz. „A dnes nám idú hovoriť o demokracii? Ale len vtedy, keď si to necháme. Prosme svätých Cyrila a Metoda aby sme sa zobudili a vzopreli tejto porobe. Ak nám pastier nehovorí pravdu je to zlý pastier. Môj starý otec vždy hovoril, aby som si zapamätal, že zlý je to pastier, ktorého vlci chvália. A ak niektorého pastiera vlci chvália, preč od takého pastiera,“ varuje kňaz.

https://www.facebook.com/lukas.szalai.167/posts/2901129410153785

My máme byť na čo hrdí. Keď ich to neučia v škole, učte ich to vy doma
„Nenechajme sa kŕmiť tým odpadom a ohlupovať tými hlúposťami, ktoré majú nachystané pre nás. My máme byť na čo hrdí. Keď ich to neučia v škole, učte ich to vy doma. Pripomínajte im dôležité pravdy, lebo naozaj, keď je ohlúpnutý národ, ten sa najľahšie ovláda. A my nie sme ovce. Aspoň nie v tom zmysle v akom by chceli aby sme boli,“ hovorí ďalej farár v kázni. „Buďme verní Kristovi, buďme verní odkazu svätých Cyrila a Metoda, buďme hrdí na to, že sme tu ako národ, ako kresťania. A toto odovzdávajme aj ďalej. Pochválený buď Ježiš Kristus,“ zakončil svoju kázeň farár, ktorý si za ňu netradične vyslúžil od prítomných veriacich mohutný potlesk.

zdroj: hlavnydennik.sk

Přejít nahoru