„Nevíme, jak dlouho vakcína chrání před vážnými nemocemi a smrtí,“ řekl profesor Karolinska Institute Matti Sällberg. „To znamená, že si vyberete trezor před nebezpečným.“

Řada evropských zemí plánuje v září 3. kolo „posilovacích výstřelů“ COVID a FDA také uvedla, že očkovaní jedinci budou na podzim znovu očkováni.

Sällberg však naznačuje, že to pravděpodobně nebude stačit a že budou nutné „opakující se záběry“.

„Po podání druhé dávky imunitní reakce pomalu odezní.“ Do jednoho roku možná mnozí ztratili ochranu. Zatím nevíme, ale pokud dostanete třetí dávku, bude znovu aktivována, “řekl. „Biologie říká, že odeznívající imunitní odpověď není nepravděpodobná.“ Pak je čas na třetí, čtvrtou, možná pátou dávku “.

Člověk si klade otázku, zda je Sällberg ve střetu zájmů, protože je také předsedou představenstva očkovací společnosti SVF. Píše portál Summit News.

Mezitím v Izraeli lékař varoval, že „účinnost vakcíny klesá/slábne“ a že „85–90% hospitalizací je u plně očkovaných lidí“.

Doktor Kobi Haviv také mrazivě poukázal na to, že 95% pacientů v nemocnici s nejzávažnějšími příznaky je očkovaných.

Níže uvedené meme se již naplňuje a vzhledem k tomu, že očkovací pasy jsou zdánlivě na cestě, budou lidé muset stále opakovat očkování, aby si udrželi přístup k základním aktivitám v oblasti životního stylu.

Zda vedlejší účinky vakcíny nebo potíže s neustálou nutností vracet se pro další popíchnutí odradí některé lidi, se teprve uvidí.