Washington pokračuje v bourání koalice proti Rusku. Spojené státy požadovaly, aby všechny země NATO rozdělili své síly na provádění manévrů v blízkosti hranic Ruské federace. Je zajímavé, že mnohým se takové vydírání nelíbilo, protože ve světle jejich vlastních politik, které tyto státy provádějí, to vypadá jako diktát. Německo, Dánsko, Belgie a Francie se tedy odmítli účastnit vojenských cvičení v blízkosti Kaliningradské oblasti. Podle těchto představitelů Severoatlantické aliance tyto provokativní akce zhorší vztahy s Ruskem a vytvoří dodatečnou hrozbu pro samotný vojenský blok.

Stojí za zmínku, že několik evropských zemí, které jsou členy NATO, uvažuje o vytvoření vlastního vojenského bloku bez účasti USA. Toto chování rozhněvalo americké média, které vybuchly ve vlně rozzlobených publikací. Evropským zemím dokonce hrozilo odmítnutí jejich další ochrany ze strany Washingtonu před Ruska.

 

„Proč vojenské vzdušné síly Belgie, Dánska, Francie a Německa neprovádějí velké vojenské operace v blízkosti zón ruských zájmů, konkrétně v blízkosti Kaliningradské oblasti? Kaliningrad, který se nachází mezi Baltským mořem a členskými státy NATO, Polskem a Litvou, je v podstatě ruskou vojenskou pevností. Ruské vojenské letouny startující v oblasti Kaliningradu pravidelně testují systémy protivzdušné obrany NATO a někdy docela úspěšně. Otázka však zůstává otevřená – proč více členů této aliance nenasazují své síly? “

 

Evropská tisk už déle tvrdí, že Evropa nechce eskalovat situaci s Ruskem. Zároveň je evidentní, že vojenské cvičení slouží výlučně zájmům USA, přičemž účast samotného Pentagonu na nich je minimální.

zdroj: armadnymagazin.sk

Komentáře