Tyhle satelitní snímky pořídila Maxar Technologies a ukazuje útok dne 10_3_2022

Mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov uvedl, že Rusko v pátek použilo vysoce přesné zbraně dlouhého doletu, aby vyřadilo vojenská letiště v Lucku a Ivano-Frankovsku „z provozu“. Podrobnosti neuvedl.

Podle šéfa okolní Volyňské oblasti Jurije Pohuljaka si nálety na letiště v Lucku vyžádaly dva mrtvé ukrajinské vojáky a šest zraněných. V Ivano-Frankivsku bylo po vyhlášení leteckého poplachu obyvatelům nařízeno, aby se ukryli, uvedl starosta Ruslan Martsinkiv.

Nové satelitní snímky mezitím podle všeho ukázaly, že masivní kolona mimo ukrajinské hlavní město se rozprostřela do měst a lesů v okolí Kyjeva a dělostřelecké zbraně byly zvednuty ke střelbě v dalším potenciálně zlověstném pohybu.

Ukrainian authorities announced plans for several evacuation and humanitarian aid delivery routes with the support of the Red Cross. Their top priority is to free people struggling to flee Mariupol, which is coming under increasing pressure.

Separately, Russian President Vladimir Putin approved bringing “volunteer” fighters from around the world to join the Ukraine offensive. Defense Minister Sergei Shoigu said Russia knew of “more than 16,000 applications” from countries in the Middle East, many of them from people who he said had helped Russia against the Islamic State group, according to a Kremlin transcript.

Píše agentura AP

 

RSS Protext – kultura

  • Ministr Lipavský uvedl do funkce novou generální ředitelku Českých center
    Praha 1. prosince 2023 (PROTEXT) - Generální ředitelkou Českých center se stává Jitka Pánek Jurková. Do vedení sítě českých kulturních institutů v zahraničí přichází po šesti letech řízení jednoho z nich, Českého centra v Bruselu. Do funkce Pánek Jurkovou 1. prosince 2023 jmenoval ministr zahraničních věcí Jan Lipavský na základě výsledků výběrového řízení. Česká centra […]
  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]