Ilustrační obrázek - foto - Pixabay

Někteří mají dojem, že Bastardi jsou mezi romskou komunitou kultem, ale opak je pravdou. Velkou nelibost dokonce vyvolává Zdeněk Godl, hvězda posledního dílu. „Je to komerční komik,“ říká jeden z vůdců romské politické strany Luma.

Režisér Tomáš Magnusek ušel od prvního dílu Bastardů dlouhou cestu. Některé hlášky zlevnily, podařilo se mu také z (na první pohled) nepříliš profesionálního počinu udělat regulérní trhák, jehož premiéry se zúčastnila největší jména showbyznysu.

Romský zpěvák Bartolomej Girga, který zabodoval v soutěži Česko Slovensko má talent a zaujal porotu v čele s Martou Jandovou, se k filmu vyjádřil před několika dny v přímém přenosu. Tehdy komentoval kontroverzní výrok senátorky Jany Zwyrtek Hamplové, že by romské děti měly být v oddělených třídách.

Naznačil, že předsudky vůči dětem pramení právě z Magnuskova filmu, kde jsou vyobrazeny jako nezvladatelní grázlové.

Jeho názor není ojedinělý. Ozvali se i zástupci nedávno vzniklé romské strany Luma.

„Právě kvůli takovým filmům nás mají lidé za opravdové hajzly,“ říká Cavali, který má výhrady i k romskému herci Zdeňku Godlovi. Ten si v posledních Bastardech zahrál jednu z hlavních rolí a v několika rozhovorech poté uvedl, že film věrně zobrazuje realitu.

zdroj