Ilustrační obrázek foto Pixabay

Pamatujete si, jak se vylidňování nazývalo pravicovou konspirační teorií? Věci se změnily a „populační kolaps“, který již nelze popírat, je pro nás nyní dobrý!

Telegraph vybral dokonalého posla, který by nám sdělil nový způsob, jakým bychom měli přemýšlet o poklesu populace. Vysoce postavený poradce WEF nám říká:

Oxfordská profesorka Sarah Harperová je velmi důležitá osoba. Článek v Telegraphu, který uvádí její pověření, zapomněl zmínit, že slouží v Radě pro globální agendu pro stárnoucí společnosti Světového ekonomického fóra.

Profesorka Harperová je nadšená nedávným poklesem plodnosti:

Profesorka Harperová řekla Telegraphu: „Myslím, že je dobrá věc, že země světa s vysokými příjmy a vysokou spotřebou snižují počet dětí, které mají. Jsem v tom docela pozitivní.“

AkademiČka uvedla, že klesající porodnost v bohatých zemích by pomohla řešit „obecnou nadměrnou spotřebu, kterou v současné době máme“, což má negativní dopad na planetu.

A co je nejdůležitější, pokles porodnosti přinese snížení emisí CO2 z bohatých zemí, zdůrazňuje profesorka Harperová:

Výzkum zjistil, že bohaté země mají tendenci mít mnohem větší uhlíkovou stopu než chudší země, protože bohatí lidé si mohou dovolit kupovat více zboží, více cestovat a dělat další činnosti, které vytvářejí emise.

Emise uhlíku ze zemí s vysokými příjmy byly v roce 29 2020krát vyšší než země s nízkými příjmy v přepočtu na obyvatele, ukazují údaje Světové banky.

zdroj

RSS Protext – kultura

  • Nákupní centrum Palladium představí exotickou cestovatelskou výstavu „Tajemná Indonésie“
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Unikátní výstava „Tajemná Indonésie“ bude slavnostně otevřena vernisáží 6. 12. 2023 v 17.30 hodin v nákupním centru Palladium v Praze. Účastníci vernisáže se mohou těšit na přivítání indonéskou velvyslankyní, taneční vystoupení nebo drobné indonéské občerstvení připravené indonéskou ambasádou. Výstavou provede organizátor výstavy, jednatel cestovní kanceláře CK Livingstone, Rudolf Švaříček.Výstava […]
  • Ve Výstavní síni Mánes se konala 1. sálová aukce Art Capital
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Art Capital/1. sálová aukce/Výstavní síň Mánes/3.12.2023Ve Výstavní síni Mánes se konala v neděli 1. sálová aukce Art Capital, během které byla vydražena umělecká díla v celkové hodnotě 16,887.600 Kč, s aukční přirážkou 20 %. Do aukce se zapojilo přes 200 dražitelů a prodejnost dosáhla 81 %.Vrcholem večera a současně […]
  • Darujte zážitek plný filmové hudby
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Lámete si hlavu s dárkem pro filmového nebo herního nadšence? Se vstupenkami na koncerty Filmové filharmonie jistě nesáhnete vedle. Po novém roce chystá orchestr nejoblíbenější programy FANTASY a GAMES.Nezůstane se na ně prášit ve skříni, málokdo je bude chtít vyměnit, a navíc si je můžete užít společně. Zážitky jsou […]