Ilustrační obrázek_foto_Pixabay

Matematický výzkum odhalil v biblických verších skrytá poselství, která předpovídají budoucnost. Na toto téma byla vydána celá kniha s názvem Tajný kód Bible. Základem knihy byl výzkum profesora Eliyahua Ripse z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě, který metodou přeskakování písmen hledal v textu šifry. Díky statistickým výpočtům byl později vytvořen program, který byl schopen sám vyhledávat zmíněné šifry, uvádí hermandadblanca.org.

Jak již bylo zmíněno, knihu Tajný kód Bible napsal newyorský novinář Michael Drosnin. Kniha odhaluje způsob identifikace šifry v posvátné knize, konkrétně v hebrejské verzi prvních pěti knih Starého zákona. Na základě statistických výpočtů byl vytvořen počítačový program, který dokáže vyhledat slova ve všech směrech.

Čtěte také: Tajemství Bible: tyto tři věci v nebi určitě nebudou

Když zmíněný program najde první klíčové slovo, provede podrobné vyhledávání v okolních slovech textu. Touto metodou nenajde příbuzná slova, ale rovnou smysluplné věty. Výsledkem jsou proroctví, z nichž některá se již naplnila.

Podle Drosninovy knihy jsou šifry velmi jednoduché, protože označují jména, data a události, jako je holocaust, válka nebo velké vraždy. Když například systém rozluštil slova „přistání na Měsíci“, objevila se poblíž slova „kosmická loď“ a „Apollo 11“.

„1939“, rok zahájení druhé světové války, se objevil vedle slov „světová válka“ a „druhá světová válka“. Hitler“, „nacistická“. Dalším splněným proroctvím byl atentát na Kennedyho.

RSS Protext – kultura

  • Nákupní centrum Palladium představí exotickou cestovatelskou výstavu „Tajemná Indonésie“
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Unikátní výstava „Tajemná Indonésie“ bude slavnostně otevřena vernisáží 6. 12. 2023 v 17.30 hodin v nákupním centru Palladium v Praze. Účastníci vernisáže se mohou těšit na přivítání indonéskou velvyslankyní, taneční vystoupení nebo drobné indonéské občerstvení připravené indonéskou ambasádou. Výstavou provede organizátor výstavy, jednatel cestovní kanceláře CK Livingstone, Rudolf Švaříček.Výstava […]
  • Ve Výstavní síni Mánes se konala 1. sálová aukce Art Capital
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Art Capital/1. sálová aukce/Výstavní síň Mánes/3.12.2023Ve Výstavní síni Mánes se konala v neděli 1. sálová aukce Art Capital, během které byla vydražena umělecká díla v celkové hodnotě 16,887.600 Kč, s aukční přirážkou 20 %. Do aukce se zapojilo přes 200 dražitelů a prodejnost dosáhla 81 %.Vrcholem večera a současně […]
  • Darujte zážitek plný filmové hudby
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Lámete si hlavu s dárkem pro filmového nebo herního nadšence? Se vstupenkami na koncerty Filmové filharmonie jistě nesáhnete vedle. Po novém roce chystá orchestr nejoblíbenější programy FANTASY a GAMES.Nezůstane se na ně prášit ve skříni, málokdo je bude chtít vyměnit, a navíc si je můžete užít společně. Zážitky jsou […]