„Gubarev“ navnadil Kolomojského příslibem videonahrávky, na níž měl být zachycen předseda Radikální strany Oleg Ljaško s jedním ze svých spolupracovníků in flagranti. O Ljaškovi se totiž v ukrajinský politických kruzích už delší dobu tvrdí, že je pederast, což on vehementně popírá. Není žádným tajemstvím, že Kolomojský má Ljaška plné zuby, a naopak.
Rozhovory pak trvaly dva měsíce, přičemž Kolomojský zanedlouho začal s „Gubarevem“ hovořit celkem otevřeně, ba přímo v přátelském duchu, o čemž svědčí i časté „ťukání si“ skleničkou na kameru. (Kolomojský podle „Gubareva“ vypil za dobu jejich hovorů tak litr a půl whisky.) Za chvilku už „Gubareva“ ujišťoval, že „je nutné zahájit spolupráci mezi sesterskými oblastmi Doněcka a Dněpropetrovska“.
Kolomojský v rozhovorech prohlásil, že je pro zachování celistvosti Ukrajiny, ale východní oblasti by podle něj měly získat značnou autonomii. Na adresu separatistů pak překvapivě uvedl: „Jenom ti říkám, o čem mluvíme s Porošenkem a ostatními. Všichni vědí, že jste normální kluci. Všichni vám hodně fandí, všichni vědí, že svou zem nikomu nedáte.“
Kolomojský rovněž navrhnul, aby separatisté měli své zastoupení v ukrajinském parlamentu v podobě dvaceti poslanců: „Ložkyn [vedoucí Kanceláře prezidenta Ukrajiny] a Porošenko si to přejí. Vše je dohodnuto. Řekneme Chomutynnikovi [bývalému poslanci Strany regionů, který v rámci parlamentní skupiny „Ekonomický rozvoj“ později podpořil Jaceňukovu vládu], aby předložil možnost být zvolen do parlamentu z území se zvláštním statutem.“
Když si „Gubarev“ stěžoval, že Porošenko vede Ukrajinu do NATO, Kolomojský na to reagoval: „Hele, poslouchej, kdo chce koho v NATO? Nevšímejte si politických prohlášení. Jaké NATO? To není technicky a finančně možné. Celá armáda je založena na sovětských zbraních. Modernizace, přezbrojení ukrajinských ozbrojených sil a přeškolení příslušníků armády si vyžádá obrovské výdaje, na které Kyjev nemá. Když bude s Ruskem všechno, jak má být, tak nikdo o NATO mluvit nebude.“
„Gubarev“ se Kolomojského také ptal na sestřelení civilního malajsijského boeingu letos v červenci, při kterém zahynulo 298 lidí, a dodal: „Jsem přesvědčen, že to je vaše dílo.“ Načež Kolomojský odpověděl: „Hele, přestaň. Práskli to do něj náhodou. Chtěli dostat jeden a trefili jiný. To je normální, to není nic hrozného. Boeingu je škoda, lidí je škoda.“
Jaký bude další osud Kolomojského není jisté. Jako gubernátor Dněpropetrovské oblasti se těší značné oblibě tamějších obyvatel, z nichž nemalou část zaměstnává ve svých podnicích. Jistě není nezajímavé, že ukrajinská média nevěděla (nebo věděla?), jak mají s informací o Koleomejského rozhovorech naložit, a dlouhou dobu o nich mlčela. Jako první o nich na svých internetových stránkách vydala zprávu televizní stanice „112 Ukrajina“.
Stručný přehled rozhovorů (včetně odkazů na videa) a jejich témat se nachází zde: http://sharij.net/6000