Kandidát na viceprezidenta USA za Republikánskou stranu Michael Pence ostře kritizoval postoj Ruska při řešení situace v Sýrii a současně vyzval k rozmístění protiraketového štítu v České republice a Polsku.

„USA, tato skutečně veliká zem, právě odstoupila od dohody o příměří, zatímco Vladimir Putin rozmísťuje protiraketové systémy v Sýrii,“ řekl Pence. „Takže Amerika teď musí vytvořit bezpečné zóny, aby rodiny, ohrožené rodiny s dětmi, mohly tato území (v Sýrii) opustit.

Musíme spolupracovat s našimi opravdovými partnery v reálném čase, hned teď, abychom to mohli realizovat,“ řekl Pence v průběhu debat se svým protivníkem, demokratickým kandidátem na viceprezidenta USA Timem Kainem. Kromě toho podle jeho slov „ruský lídr diktuje Spojeným státům podmínky“ v Sýrii.

„Na provokace musí USA reagovat silou. Když bude Rusko pokračovat v barbarských útocích na civilisty v Aleppu, pak musí být USA připraveny na to, aby použily vojenskou sílu k úderu na vojenské cíle režimu (syrského prezidenta Bašára Asada),“ dodal Pence.

„Musíme rovněž rozmístit štít protiraketové obrany v České republice a v Polsku, kterých se vzdali Barack Obama a (demokratická kandidátka na prezidenta) Hillary (Clintonová), aby neubližovali Rusům, v roce 2009,“ řekl Pence.

(KPa, Sputnik, Foto: Shutterstock)

RSS Protext – kultura

  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]
  • Rusko se nezúčastní Expa v Ósace
    Paříž 29. listopadu 2023 (PROTEXT) – Ruský představitel na plenárním zasedání předsednictva Úřadu pro mezinárodní výstavnictví (BIE) v Paříži sdělil, že se Moskva rozhodla zdržet účasti na Všeobecné světové výstavě v Japonsku v roce 2025. Za důvod označil nedostatečně účinnou komunikaci s hostitelem. Bližší podrobnosti úředník neuvedl, píše agentura Kjódó.Tato zpráva přišla týden poté, co […]
  • Výstavu Expo budou propagovat i rychlovlaky Šinkansen
    Ósaka (Japonsko) 28. listopadu 2023 (PROTEXT) -  Drážní společnost JR West koncem listopadu oznámila, že ve snaze o propagaci Všeobecné světové výstavy Expo 2025 v Ósace začne od dubna příštího roku, tedy rok před zahájením akce, provozovat rychlovlaky s designem obsahujícím logo výstavy.V ten samý měsíc plánuje otevřít na různých místech obchody se zbožím z […]