V Česku se schyluje k celoplošné cenzuře informací v horizontu 3 let!

Redakce AE News získala další interní materiál pracovní skupiny, která pro ministerstvo vnitra ČR připravila projekt monitorování internetu, který od 1. ledna 2017 začne na území ČR pracovat pod názvem „Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám“ (zkráceně CTHH).

Podle informací by měl v průběhu příštích několika let nabrat až dvě stovky pracovníků na pracovní pozice analytiků a operativců pro rozkladnou činnost.

V první fázi se podle dokumentu bude jednat pouze o vyhodnocování a analýzu subjektů VO (v dokumentu se zkratka překládá jako „vnitřní odpor“ a v případě agravace jako „vnitřní odboj“) spolu s přípravou tzv. „přemostění“.

Velmi zásadní dokument tak odhaluje celý úmysl a plán, který stojí za vznikem tohoto centra, které v prvním roce své činnosti bude zaměstnávat přibližně 30 zaměstnanců z řad „spřátelených médií, novinářů a neziskového sektoru“, stojí v dokumentu. Nejvíce mne zaujal koncept „přemostění“, který považují vůbec za nejnebezpečnější cíl celé operace CTHH.

V dokumentu zpracovaném pro ministerstvo vnitra uvádí tým autorů přímo návod, jak odstranit ze společnosti vliv alternativních médií formou jejich vytěsnění za okraj zákona. Metodika se v dokumentu označuje za „přemostění informace a terorismu“ a dokument uvádí příklad, že činnost alternativních médií na území ČR představuje hrozbu, kterou je nutné „odhalit“ vytvořením „mostu“ mezi informací a teroristickým činem nebo i jenom pokusem o něj.

Alternativní médium uveřejní informaci, na jejímž základě vznikne mezi občany aktivní odpor proti „civilizačním hodnotám“ a tento odpor vyústí v násilí. Viníkem takového násilí potom nebude někdo z ulice, ale půjde za viníka označit právě médium, které informaci přineslo.

Nejprve zmapovat alternativu, potom zanalyzovat a nakonec zakročit!

První rok činnosti CTHH se bude omezovat pouze na analýzu těchto příkladů a vypracování pozic pro „operativní rámec“ v pozdější etapě, uvádí se v materiálu. Tady je zajímavé si všimnout, že na tomto plánu odstavení alternativních médií se nepracuje jenom v ČR, ale ve většině zemí západního světa.

Sociální sítě Facebook a Google nově tagují informace jako „fake news“, pokud spřátelení „ověřovatelé“ ze spolupracujících mainstreamových médií označí informaci z alternativy za podvrh. Na straně druhé třeba zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg žádá a vyzývá, aby lidé v USA otevírali migrantům svá srdce, svou náruč a své dveře od domova.

Doslova tak opakuje slova Angely Merkel z minulého roku a na internetu se začalo hovořit o tom, že Zuckerberg se doslova zbláznil. Více zde. Jedná se o komplexní projekt globalizace, na jehož konci má být rozklad Evropy a USA, protože oba prostory budou převálcovány migračními vlnami, Araby v Evropě a Hispánci v USA.

Alternativní média představují problém. V době internetu došlo k tomu, že mainstreamová média, která jsou beze zbytku pod kontrolou elit a píšou tak, jak elity chtějí, prostě ztratila svoji moc a nově nastupují alternativní a nezávislá média, která jsou financována nikoliv z kapes elit a oligarchů, jak tomu bylo posledních cca. 200 let novinové žurnalistiky, ale z prostředků samotných čtenářů a občanů.

Mainstream se zoufale snaží dokázat, že alternativa funguje z ruských peněz, ale to je blábol a zejména v USA tomu nikdo nevěří.

Dnes je veřejným tajemstvím, že žádný zpravodajský list nebo server mainstreamu si nevydělá měsíčně na svůj provoz a dlouhodobě jsou mainstreamové listy a servery ve ztrátě.

Bakala 41 milionů v mínusu, Babiš téměř čtvrt miliardy v mínusu

Typickým příkladem je vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly, které vydává časopisy jako Respekt, Ekonom nebo Hospodářské noviny. Economia provozuje i server Aktualne.cz, webový portál Centrum.cz nebo internetovou televizi DVTV, jejíž pořady moderují Daniela Drtinová a Martin Veselovský. Za minulý rok byla Economia v bilanční ztrátě 41 milionů CZK.

Oproti předloňskému roku si polepšila v tom smyslu, že ztráta klesla o 7 milionů, předloni byla totiž ztráta rovných 50 milionů CZK. Rok za rokem hospodaří se ztrátou, stejně jako drtivá většina mainstreamových projektů v EU a také v USA.

Ale to není nic ve srovnání s největším mainstreamovým mediálním kolosem v ČR, který v roce 2013 zakoupil Andrej Babiš a jeho Agrofert. Mediální skupina MAFRA, která vydává MF Dnes, Lidové noviny a jejich internetové mutace, hospodaří momentálně s provozní ztrátou bezmála čtvrt miliardy korun, v této ztrátě je stabilně od roku 2012 a nezdá se, že by to „uvědomělému hospodáři“ a současnému ministru financí Andreji Babišovi a majiteli Mafry vadilo.

Je to podivný kontrast, když slyšíte Andreje hovořit o potřebě úspor a vyrovnaných rozpočtech z pozice ministra, ale přitom soukromě dotuje už 4 roky z vlastní kapsy mediální kolos se zaseknutou sekyrou čtvrt miliardy, a to ne jednorázově, ale pravidelně rok co rok, jako by se nechumelilo. Ztráty hospodaření se vyčíslují za každý rok a Mafra od roku 2012 odepsala ztráty ve výši neuvěřitelných 750 milionů korun.

Chápete dobře. Odkud majitelé médií berou peníze na financování ztrát mediálních domů v řádech desítek a stovek milionů korun ročně? Mají snad tiskárny na peníze? Za poslední rok 2015 sice Mafra vykázala zisk přes 130 milionů, ale jen díky Andreji Babišovi, který skrze skupinu Agrofert napumpoval do společnosti peníze na restrukturalizaci celého mediálního koncernu, více informací zde.

Mainstreamová média hospodaří desítky let ve ztrátě a přesto nekrachnou

Možná si teď řeknete, jak může takový podnikatelský projekt fungovat, když jde o subjekt soukromý a tento subjekt pořád vykazuje ztráty? Odpověď na tuto otázku známe. Ztráty mediálních koncernů jsou kompenzovány „jinými cestami z jiných zdrojů“ a v případě Zdeňka Bakaly ty zdroje asi tušíme správně, nejlépe je znají asi lidé a zaměstnanci OKD.

Mainstreamová média (MSM) pomáhají elitám formovat veřejné mínění a tyto elity za to rády zaplatí, ovšem ne transparentně, ale pomocí jiných zdrojů a jiných cest, na konta v cizině a obecně v zahraničí. Majiteli ztrátového média je potom jedno, že noviny nebo celé vydavatelství už jsou 7 nebo 10 let v nepřetržité ztrátě, protože ta ztráta je pouze účetní z pohledu transparentní uzávěrky, ovšem ve skutečnosti projekt vydělává velké peníze, mimo-účetně.

A právě zde pramení obrovské obavy mainstreamu ze ztráty těchto netransparentních zdrojů financí, protože alternativa dokáže se zlomkem nákladů měnit pohledy a názory lidí ve společnosti stejně efektivně, nebo dokonce lépe než mainstream.

Americké volby odhalily děsivou skutečnost. Mainstreamová média padla a prohrála válku s alternativou. Americká alternativa má hlavní zásluhu na zvolení Donalda Trumpa do funkce. Americký mediální mainstream jel proti Trumpovi během celé kampaně takovou štvavou kampaň a natolik podporoval Hillary Clinton, ale nic to nepomohlo, alternativa zvítězila a prosadila nový axiom do světa zpravodajství, že velké peníze proti svobodné informaci a pravdě nemají šanci. V Evropě tak vypukl obrovský strach, že proces se bude opakovat i při volbách v zemích EU.

Najednou si politici začali uvědomovat, že s hlasem alternativních médií se musí počítat. Projekt CTHH v Česku je tak pilotním nástrojem k likvidaci alternativy za použití praktik a taktik zpravodajských služeb. Dají se očekávat provokace, zinscenované útoky a zinscenovaná zatčení pachatelů, kteří do výpovědi uvedou, že násilný čin provedli na základě článku, který si přečetli na tom kterém konkrétním serveru alternativy.

Salámová metoda na zavedení cenzury… z důvodu ochrany občanů před terorismem!

Jakmile se povede několik takových příkladů medializovat, spřátelená média udělají veřejnou objednávku adresovanou poslancům sněmovny, aby zpřísnili pravidla pro publikování na internetu a aby byla zavedena cenzura.

Je to proces salámové metody. Teď v této chvíli by požadavek na cenzuru u poslanců neprošel. Ale jakmile bude na stole několik případů, exemplárních modelů útočníků, kteří podle svých slov jednali na popud článku nebo zprávy na alternativě, tak to bude měnit situaci. Nevěřte ministerstvu, že jde pouze o monitoring, a že nikdo nechce nic cenzurovat. To je pravda, která bude platit jen první rok, ale další etapy jsou přímo o tom, jak zabránit šíření informací z alternativy.

To je přímo v dokumentu uvedené, že projekt má za cíl využít veškeré prostředky, jak bránit šíření proruské propagandy a tzv. fake news z alternativních médií k uším a očím občanů v ČR.

Na západě po zvolení Trumpa nastala panika v mainstreamu

V dokumentu se uvádí, že pracovní skupina navrhuje vyhodnocení a vyvození opatření na základě studie a monitoringu závadového zpravodajství alternativních médií v horizontu 2 let s přípravou pro-aktivních opatření na zabránění činnosti „původců šíření závadových informací“ v horizontu 3 let. Není tedy pravda, že se nikdo z ministerstva vnitra nechystá nikoho blokovat nebo cenzurovat.

Jde pouze o to, že se k tomu nikdo nechystá v době, kdy bude pouze probíhat sběr informací a analýza dat. To je horizont zhruba 1 roku, ovšem vzhledem k volbám do poslanecké sněmovny na podzim 2017 očekávám, že ze strany vlády bude veden tlak na zkrácení analytické práce a na realizaci co nejrychlejších opatření s cílem blokovat publikační činnost vybraných serverů alternativy.

Útoky proti alternativě jedou na plné obrátky, např. britský list The Guardian dnes informoval o vzniku Centra proti terorismu a hybridním hrozbám v ČR [4], v článku je citován zástupce think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda a list uvádí, že v ČR působí cca. 40 proruských webů, resp. serverů, které šíří „fake news“.

Je podivné, že ze všech 40 serverů je v článku na Guardianu jmenován explicitně jenom náš AE News v souvislosti s karetním Majdanem proti prezidentu republiky v roce 2014. Zcela je ale opomenuto, že do vnitřních záležitostí Hradu se vměšoval později už i samotný velvyslanec USA Andrew Schapiro, když radil Miloši Zemanovi, aby raději nejezdil do Moskvy na oslavy Dne vítězství.

Právě AE News odhalil vazby mezi českým neziskovým sektorem, Pražskou kavárnou a americkým velvyslanectvím, mezi nimž jsou komplikované a spletité vazby lidí, jednatelů, aktivistů a jejich financování ze zdrojů amerického ministerstva zahraničí a soukromých fondů z ciziny. O těchto vazbách mainstream nepíše, tyto informace přináší pouze alternativa.

Naprosto tak chápu, že činnost alternativy vadí, ale ani ne tak ve smyslu toho, co se děje někde v zahraničí, ale spíš s ohledem na to, co se děje v ČR a na co upozorňuje AE News ve spolupráci s našimi zdroji a informátory, ale v neposlední řadě i ve spolupráci se samotnými čtenáři, kteří nás upozorňují na jednotlivé kauzy v ČR, např. v poslední době to byl skandál s propagací islámu na jedné ze škol ve Zlíně.

Alternativa má nezastupitelnou funkci.

Plní tu úlohu, kterou dnešní mainstream už nezvládá, tj. šíření pravdivých informací a souvislostí, které narušují globalisty indukovaný stav kolektivního celoevropského nevědomí obyvatelstva.

(KPa, skn.cz, Foto: Shutterstock)

Přejít nahoru