Každý rok Čína vyprodukuje přibližně 1,4 milionů tun rýže jen na export. To z této země činí jednoho z top dodavatelů rýže na světě. Nicméně, co nás šokovalo bylo, že Korea vydává „rýži“ pod názvem čínská rýže, která je opravdu nebezpečná pro naše zdraví. Možná nebudete věřit, ale je vyrobena z plastu!

Korejci však tvrdí, že čínská rýže je vyrobena ze bramborového škrobu a plastu, které při vaření vytvoří iluzi voňavého produktu. Naštěstí vám poradíme, jak velmi jednoduše odhalit jakoukoliv umělinu v rýži.

Jak zjistit kvalitu rýže?

Test vodou: Do sklenice vložte lžíci rýže. Organická a tedy přírodní rýže se vždy usadí na dně. Syntetická rýže vám bude plavat na povrchu.

Rozdrcení zrnek: Když rozdrtíte pár zrnek rýže a vznikne vám bílí prášek, pak je rýže organická. Pokud jsou však uvnitř rýže nějaké žluté skvrny, pak je produkt vyroben ze syntetických materiálů.

Zkouška ohněm: Zkuste pár zrnek rýže zapálit pomocí zápalky. Pokud začnou hořet, v žádném případě tuto rýži nejezte!

Dlouhodobější test: Hrst PROMÝVÁNÍ rýže vložte do plastové nádoby a nechte ji na slunném místě, ne v lednici. Pokud na ní uvidíte po pár dnech plíseň, je to dobré znamení. To znamená, že rýže je přírodní.

Nedávno se však na internetu objevila zpráva, která šokovala celý svět! Možná jste ji už zachytili.

Lidská chamtivost a vypočítavost nezná hranic. A nejhorší je, když takové jednání může poškodit zdraví jiných lidí, ať jim dokonce způsobit smrt. Ani nemusíme jít daleko od našich hranic, dobře si vzpomínáme na metylalkoholovým aféru, kdy podnikavci prodávaly tento jedovatý alkohol jako běžný konzumní alkohol a doplatilo na to několik lidí. Podobně nebezpečný případ se před Vánocemi odehrál v Nigérii, kdy celníci zadrželi rýži, která se jim velmi nelíbila. To, na co přišli, skutečně vyráží dech.

Až 102 falešných pytlů rýže zadrželi před nedávnem nigerijští celníci. Rýže se jim od začátku nelíbila, a tak se rozhodli otestovat ji. Hned po uvaření je překvapila její velmi lepkavá konzistence, a tak ji hned poslali na rozbor. Laboratoř zjistilo, že to, co se vydává za rýži, vlastně vůbec rýží není. A dokonce to není ani potravina, ale jsou to obyčejné plastové peletky.

Celníci celkem zadrželi téměř 3 tuny této plastové rýže označené jako „nejlepší rajčatová rýže“. Tato „rýže“ byla dovezena z Číny.

Rostoucí inflace v Nigérii způsobuje, že cena potravin roste prudce nahoru. To platí i pro rýži, která dnes v Nigérii stojí dvojnásobek oproti období z před 12 měsíců. Taková situace na trhu ale láká i „podnikavců“, kteří se skutečně neštítí ničeho. Jediné štěstí je, že se celníkům podařil tento podvod odhalit. Ani si nechceme představit, co by se stalo, kdyby někdo takovou „rýži“ skutečně i snědl.

Podívejte se, jak se syntetická rýže vyrábí. Budete pořádně šokováni…

(KPa, skn.cz, Foto: skn.cz)

RSS Protext – kultura

  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]
  • Rusko se nezúčastní Expa v Ósace
    Paříž 29. listopadu 2023 (PROTEXT) – Ruský představitel na plenárním zasedání předsednictva Úřadu pro mezinárodní výstavnictví (BIE) v Paříži sdělil, že se Moskva rozhodla zdržet účasti na Všeobecné světové výstavě v Japonsku v roce 2025. Za důvod označil nedostatečně účinnou komunikaci s hostitelem. Bližší podrobnosti úředník neuvedl, píše agentura Kjódó.Tato zpráva přišla týden poté, co […]
  • Výstavu Expo budou propagovat i rychlovlaky Šinkansen
    Ósaka (Japonsko) 28. listopadu 2023 (PROTEXT) -  Drážní společnost JR West koncem listopadu oznámila, že ve snaze o propagaci Všeobecné světové výstavy Expo 2025 v Ósace začne od dubna příštího roku, tedy rok před zahájením akce, provozovat rychlovlaky s designem obsahujícím logo výstavy.V ten samý měsíc plánuje otevřít na různých místech obchody se zbožím z […]