Po zavedení “prieskumníka” prináša Facebook ďalšiu “skvelú” novinku. Tentokrát už užívatelia tejto najväčšej svetovej sociálnej siete nebudú dostávať všetky upozornenia ako doteraz, ale len tie, o ktorých rozhodne Facebook, že sú vhodné.

V posledných dňoch sa riešilo zavedenie prieskumníka na Facebooku, ktorý mnohí kritizovali. Facebook však zašiel ešte ďalej. Priečinok, resp. časť Facebooku s upozorneniami sa má rozdeliť na dve časti, a to na „Nové“ a „Staršie“.  O tom, čo sa zobrazí v sekcii Nové rozhodne len a len Facebook. Keď upozornenie prečítate, zaradí sa do sekcie Staršie. Informoval portál Zoznam.sk.

Je možné, že si Facebook pripravuje pôdu na monetizáciu ďalšej časti svojho webu. Vôbec by totiž neprekvapilo, ak by si jeden deň firmy mohli zaplatiť za to, že sa vo vašich upozorneniach objavia na prvom mieste. Taktiež môžu byť do popredia podsúvané určité názory, či správy vyhovujúce určitej skupine ľudí, či názorovému prúdu, napríklad takému, ktorý odporuje národným a kresťanským hodnotám.

Podobné praktiky zavádza taktiež spoločnosť Google, ktorá sa rozhodla, že bude kontrolovať správy, ktoré sa objavujú v jej vyhľadávači a prípadne “Fake News” budú odsúvané do úzadia. Na pomoc si okrem iných prizvali aj mimovládnu organizáciu, ktorú financuje kontroverzný miliardár George Soros. Viac sa dočítate TU.

George Soros je známy financovaním “farebných revolúcii” a dosadzovaním vlád priateľským k USA a taktiež by veľmi rád dostal do Európy čo najviac moslimských imigrantov – jeho plán ráta s miliónom ročne. Je teda zrejmé, ktoré správy bude jeho mimovládka v spolupráci s Google preferovať, a ktoré označí za “Fake News”. O nejakej objektivite nemôže byť ani reč.

(JRu, hlavnespravy.sk)

Komentáře