Jan Kačer má prý k Miloši Zemanovi řadu výhrad, ale to prý nic nemění na tom, že by novináři měli o prezidentovi mluvit uctivěji. „Já jsem asi kluk z vesnice. Myslím si, že když je někdo prezidentem, který se jím stal dokonce volbou, že nějakým způsobem je i v mém zájmu, abych ho respektoval,“ poznamenal režisér.

Říkat o prezidentovi, že je vůl, jak se jednou Kačer dočetl v Lidových novinách, mu přijde nepřiměřené. Dotýká se ho to osobně jako občana, který uznává prezidenta své země. „Já mám k němu spoustu výhrad, ale zároveň vím, že je to velice schopnej a inteligentní člověk,“ pravil Kačer. „Já nechci žít ve státě, kde se lidi označujou za kretény, za dementy a za starce,“ zlobil se dál.

To, že Zeman na novináře pravidelně útočí, neznamená podle Kačera nic jiného, než že se prezident brání a oplácí médiím stejnou mincí. Víc se k tomu nechěl vyjadřovat.

Na Zemanovi ocenil i to, že se v politice udržel velmi dlouho, zná většinu českých politiků osobně tak dobře jako málokterý občan a s touto svou znalostí na politické scéně vystupuje.

(parlamentnilisty.cz, foto: Shutterstock)

Komentáře