Posledním takový případem se policisté zabývali v pondělí před devatenáctou hodinou, když v Lidické ulici ve Slaném zastavili ke kontrole vůz Škoda Octavia, kterou řídila devětatřicetiletá žena. Vozidlo řídila i přes to, že má od ledna letošního roku do ledna 2019 platný zákaz řízení všech motorových vozidel, který vydal Okresní soud Kladno.

Policisté proto podezřele se chovající ženu vyzvali i k testu na drogy. Ten posléze prokázal pozitivní výsledek na látku amfetamin/metamfetamin. V současné době je řidička podezřelá z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Téhož dne byl na Okresní státní zastupitelství v Kladně předán případ dalšího hříšníka, kterým byl šestašedesátiletý muž z Kladenska. Toho zastavila policejní hlídka koncem měsíce července ve vozidle Peugeot na náměstí T. G. Masaryka v Unhošti. Dechová zkouška mu naměřila až 2,41 promile alkoholu v dechu. Případ řidiče je nyní prošetřován jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Do třetice je z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí podezřelý i devětadvacetiletý řidič, který v brzkých ranních hodinách začátkem srpna 2018 při silniční kontrole v Kladně v ulici Kročehlavská neuposlechl policejní výzvu a začal ujíždět. Policisté podezřelého řidiče nakonec dopadli a zjistili, že muž má uložen zákaz řízení motorových vozidel po dobu dvou let do června 2020.

To ale nebylo vše, muž měl zároveň pozitivní zkoušku na látku amfetamin/metamfetamin. Lékařské vyšetření v kladenské nemocnici odmítl. Podezřelého řidiče policisté zadrželi. V důsledku nejen těchto případů policie řidiče vybízí, aby neusedali za volant po požití alkoholu ani jiné návykové látky, a předešli tak nešťastným dopravním nehodám.

(parlamentnilisty.cz, foto: Shutterstock)

Komentáře