„Paní hejtmanko,“ obrátil se Zeman na šéfku kraje Mračkovou Vildumetzovou, „přečetl jsem si v monitoru našich médií, jak několik závistivců kritizovalo vaši kumulaci funkcí,“ sdělil dámě, která vedle hejtmanského postu sedí také v poslanecké lavici, „chtěl bych suše konstatovat, že ve své době jsem byl poslanec, předseda sociální demokracie a předseda vlády. Pokud se nemýlím, nikdo mě za to nekritizoval a nikdo neměl odvahu tvrdit, že jednu z těchto tří funkcí flákám,“ pravil prezident.

Jedním dechem připomněl, že i Andrej Babiš je dnes současně předsedou ANO, poslancem a předsedou vlády. Zeman na tom nevidí nic špatného, neboť jak sám zdůraznil, nehodnotí prý lidi podle počtu funkcí, ale podle toho, jak tyto funkce zvládají. „Mohu vám říci, že jsem poznal řadu lidí, kteří nezvládli ani jenu funkci,“ uvedl prezident.

Poté věnoval pár slov dopravě a stavbě dálnice D6, která se stále protahuje. Zeman to dává za vinu „našim milovaným zeleným aktivistům“, jak řekl, a požádal je, aby napříště dopravní stavby už raději nebrzdili, protože dálnice D6 je tepnou kraje. Pokud by se ji podařilo dostavět, mohla by se podle Zemana zvednout životní úroveň v celém kraji.

Životní úroveň sice zvyšuje už to, že dnes kdo chce, tak může pracovat, tak to alespoň vidí prezident, ale životní úroveň je třeba zvyšovat i jinak. Sám by doporučil zaměřit se na turisty, např. na čínské turisty. Za měsíc prý jede do Číny a tak tam možná promluví i o Karlovarském kraji. „Každý z nás, bez ohledu na zprávy BIS, se musí snažit, aby k nám jezdilo co nejvíc  bohatých turistů,“ zdůraznil prezident.

Zastával se také těžby uhlí v kraji. Není prý přesvědčen, že by zelená energie měla tak velkou budoucnost, jak se dnes říká. Sousední Německo, které se příliš spoléhá na zelené zdroje, pak jednou bude muset dovážet energii od nás, na čemž bychom mohli vydělat, věří Zeman. „Jsem zvědav, jestli novináři nebo BIS odhalí, že se pravidelně setkávám i s představiteli těžebních společností v Karlovarském a Ústeckém kraji, pokládám to za povinnost prezidenta republiky setkat se s nimi, když o to požádají,“ prohlásil prezident. „Proto jsem říkal, že mě budou ekologové nenávidět, ale podporujme těžbu uhlí, není na tom nic špatného, podporujme i jadernou energii,“ žádal prezident.

  Jaroslav Dušek a MUDr. Jan Šula: Meditace + VIDEO

Došlo také na dotazy z publika a Zeman v jejich rámci přislíbil, že při cestě do Rakouska promluví u našich jižních sousedů o vrácení korunovačních klenotů do Česka, o což usiluje i senátor Ivo Valenta.

Během debaty došlo i na transsexuály. Zeman zareagoval na tvrzení, že Karlovarský kraj řídí žena a i primátorkou Karlových Varů je žena, takže by se mohlo zdát, že v regionu v podstatě vládne matriarchát. Podle Zemana se i někteří muži mohou začít proměňovat v ženy.

„I muž se může stát transsexuálem, což je dnes docela módní a moderní. Ale já to chápu jako sebepoškozování, které je trestným činem,“ pravil Zeman.

(zdroj: parlamentnilisty.cz, foto: archiv)

Komentáře