Asi nemá smysl psát o tom, že se „jakési síly“ rozhodly tuto firmu, jednu z nejvýznamnějších v USA, položit. A jak tato firma zareagovala? K překvapení ekonomů, právníků i „analytiků“ se nechala slyšet, že začala vyvíjet nový typ letadla, který by chtěli vyrobit pro potřeby Číny a přímo pro projekt nové Hedvábné stezky.

Je evidentní, že pochopili vzkazy, které dostali a vyslali tak jasnou informaci: Už nás prosím nechte, víme kdo je novým Hegemonem a uděláme cokoliv co si bude přát. Vzdáváme se…Celosvětový vliv US státních elit a jejich řídící struktury je opět o něco menší. Političtí komentátoři zcela standardně netuší, proč se v tak kritické chvíli chová firma takto „podivně“ a „hloupě“. Má smysl jim říkat, že je to naopak a že nic chytřejšího udělat nemohli?

 

Assange, Nikulin a Zuckerberg

Proč tihle tři? Tento měsíc, přesněji 7.4. Ústavní soud ČR prohlásil (samozřejmě zbytečně, nic to nezmění), že bývalý ministr „spravedlnosti“ R. Pelikán vydal hackera Nikulina do USA protizákonně!!! A jak to tenkrát vůbec proběhlo? Do ČR přijel na „návštěvu“ šéf americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan a řekl, že mu máme (mimojiné) Nikulina vydat. „Náš“ ministr spravedlnosti tedy obešel naše i mezinárodní zákony a provedl rozkaz. Čeho jsme byli svědkem? Páníček přijel k vazalům na dvorek, při několika besedách a rozhovorech si nechal políbit boty, vnesl požadavky a ty byly slouhy USA beze zbytku splněny. Věděl o tom Pelikán, že porušuje zákon? Samozřejmě, proč myslíte, že za měsíc poté skončil ve vládě, v ANO, i v politice vůbec? Loutka byla použita ke špinavé práci, při které se umazala a tak byla vyhozena na smetiště kam patří. Kdo by ještě potřeboval zašpiněnou loutku k nějakým dalším úkolům? Vždyť by se od ní mohl také ušpinit, no ne? To, že soud takto jednou rozhodne se totiž dalo očekávat a tak byl objekt problémů uklizen z politiky a ani necekl.

Podobně jako „náš“ Pelikán se zachovala i ekvádorská vláda, když zrušila Assangeovi politický azyl. Je až legrační jak moc se snaží „elity“ tohoto člověka dehonestovat a dostat za mříže. Všeobecně se roky šíří informace, že je ve Švédsku stíhán pro dvojnásobné znásilnění, jenže to není pravda. On je tam stíhán za „sex bez kondomu“. Ano čtete dobře. Dvě šlápoty, které jistě dostaly dobře zaplaceno, aby s ním skončily v posteli, mohly jen těžko tvrdit, že je obě najednou znásilnil a tak mu aspoň přišily to, že to dělal bez ochrany (aniž by se na tom domluvili), což je ve Švédsku na úrovni přestupku. Vtip? Ne. Takto se z obyčejného, hloupého nadržence udělá za pár dolarů zločinec a kriminálník a doslova přes noc.

„Analytici“ jeho zatčení rozebírají ze všech stran a úhlů, takže už víme jak vypadal jeho záchod, jak trávil čas i to, že dával rozhovory v trenkách apod. pitomosti. Ale mnohem důležitější než jeho zatčení jsou vyjádření politiků k této situaci.

Clintonová kvůli tomu dokonce vylezla ze stínů a nadšeně se radovala z toho, že je tento člověk konečně pod zámkem. Není divu, když o ní tento člověk nechal zveřejnit celou řadu informací, které ji ukázali v tom jediném pravém světle – jako neokonskou krvavou zrůdu. Zajímavější ovšem bylo to co řekl, nebo spíše neřekl Trump. Prakticky se od celého případu distancoval a to i když před volbami Assangeho a jeho práci vychvaloval do nebes. Proč takový obrat?

Vyšetřování Trumpa s ohledem na údajné ruské vměšování do voleb a jeho spolupráce s RF skončilo a to tím, že nic nebylo prokázáno a to na žádné úrovni. Chápete? Pokud máte podezření, tak muselo na základě něčeho vzniknout. Musíte mít nějaký, třeba jen minimální důvod, díky kterému to podezření získáte. Jenže neexistuje nic. NIC. To znamená, že se celou dobu jednalo pouze o dezinformace, pomluvy a lži. Jsou tak hloupí, aby si mysleli, že to nepraskne? Kdysi napadli suverénní zemi na základě „zaručené informace“, že je v dotyčné zemi obrovské množství chemických zbraní a ani neměli potřebu tam nějaké podstrčit. Když se považujete za „elitu“, tak automaticky přehlížíte detaily, které nejsou hodny vaší velikosti. Takže nic nenašli a teď se najednou podařilo dostat Assangeho do vězení. Toho chlapíka, který tolik poškodil neokony a hlavně jejich vojenské angažmá v zahraničí tím, že pokazoval na zabíjení civilistů, manipulování s důkazy, dezinformace atd. A Trump se k tomu nehodlá vyjadřovat.

A co na to řekl poradce Giuliani? Něco v tom smyslu, že by z Assangeho mohly vypadnout informace o tom, jak ten hon na Trumpa a lži o jeho napojení na Rusy vlastně začal. On by totiž mohl být vodítkem k tomu, aby nepřímo určil osoby, které s tou pohádkou o Rusech přišli. Pokud by to tak bylo, tak se Trump svým mlčením chová asi jako člověk, který vidí nepřátelské vojáky, kteří se s úsměvem blíží k poli, ovšem minovém a netuší to. A on mlčí, protože není v jeho zájmu je svým případným vyjádřením jakkoliv varovat. Giuliani ovšem takto evidentně nepřemýšlí, on totiž nikdy nebyl „trumpovec“.

Je to probíhající proces, tak uvidíme jak se bude dál vyvíjet.

Zuckerberg se nechal slyšet, že FB začne používat celou sadu nových nástrojů v boji proti dezinformacím. A jak? Prý budou – „odstraňovat, omezovat a informovat“. Jinými slovy si kradou jedinou „pravdu“ pro sebe a odstraní vše co se jim nehodí do jejich světonázoru, omezí dosah zpráv těch, kteří se jim nelíbí a budou šířit dez-informace, které vše uvedou na „pravou míru“. Je to chytré, že? Začít říkat naprosto obyčejné, tmářské cenzuře „boj proti dezinformacím“? Jak by Zuckerbergovo „nezávislí odborníci“ vyhodnotili před volbami v USA informaci, že Trump s Ruskem nijak nespolupracuje? Co myslíte? Nebo jak by vyhodnotili ten fakt o neexistujícíh zbraních hromadného ničení v Iráku? Nebo o „otráveném“ Skripalovi, který přežil útok, který se přežít nedá? Nebo ten „blábol“ o tom, že marxista dalajláma byl roky placeným agentem CIA, jak se kdysi neslo sítěmi? Nebo by počkali s rozhodnutím těch spoustu let, než CIA zveřejnila seznam koho platila a on tam najednou byl pan dalajláma černě na bílém i se svým bratrem?

 

Finsko

Ve Finsku vyhráli socdemáci a za nimi hned pravicoví „populisté“. Kdo je to v dnešní době ten „populista“, ve smyslu jak ho bere mainstream? To je osoba, která pracuje pro zájmy národa, zatímco od něj odtržená, jinými strukturami placená „elita“, populistická není, jak by také mohla, když prodala vlastní lid? Všimli jste si jak tam procentuálně volby dopadly? O 0,2 % prohrála protiimigrační Strana Finů. A co jsme si psali minulý týden? Jak rozdělíte uměle zemi na bitevní pole? Zajistíte těsný výsledek ve volbách – národ pak má pocit, že je informačně, mravně i sociálně rozdělen a na tom se dá pak skvěle stavět další řízení společnosti. Dokážete spočítat kolik zemí v posledních letech je na tom přesně takto? Že je to statisticky nemožné? Koho to zajímá? Když to funguje a ovce to žerou, tak je tím musí krmit dál. Takový už je život těch, co chápou méně.

A abych nezapomněl – všimli jste si, že po Libyi a Súdánu (viz. můj poslední příspěvek) vypukl stejný proces i v Alžíru?

(zdroj: nwoo.org, foto: France24)

Komentáře