I zde se totiž objevilo hned několik chybných sad hlasovacích lístků pro blížící se volby do Evropského parlamentu. Ty se budou konat v pátek a v sobotu. Informoval o tom zpravodajský portál Novinky.cz.

„Pokud volič zjistí, že hlasovací lístky nejsou vytištěny rovně, v důsledku čehož např. chybí pořadové číslo voliče či jiný údaj, nebo pokud hlasovací lístky nejsou rozřezané, může si vyžádat na našem úřadě nebo ve volební místnosti novou bezvadnou sadu,“ informovala mluvčí Českého Těšína Dorota Havlíková.

Je to již druhý případ chybných hlasovacích lístků. První se odehrál v Ostravě. Magistrát města v této souvislosti žádá všechny voliče, aby si lístky překontrolovali. „Během distribuce hlasovacích lístků bylo zjištěno, že na některých nejsou dobře čitelné všechny údaje. Takové lístky se dají vyměnit, anebo získat novou sadu přímo ve volební místnosti,“ uvedla ostravská mluvčí Andrea Vojkovská. Dodala, že konkrétně jde o to, že na některých volebních lístcích je špatně čitelné či vůbec nečitelné pořadové číslo kandidátů, číslo volební strany, nebo údaje o kandidátech nejsou úplné.
„Takový hlasovací lístek by pak mohl být posouzen okrskovou volební komisí jako neplatný,“ varovala Vojkovská s tím, že komise samozřejmě dostane pokyn, aby v místnostech volební lístky, které bude dávat voličům, překontrolovala. „Upozornění na chybné lístky bude umístěno i na vstupních dveřích do volebních místností i za plentami,“ dodala mluvčí.

Každý, kdo objeví nečitelné údaje na doručených hlasovacích lístcích, si může na úřadu příslušného městského obvodu zažádat o novou sadu. Druhou možností je v den voleb si nové hlasovací lístky vzít přímo od volební komise ve volební místnosti. Chybné lístky zatím nahlásily ostravské obvody Jih a Poruba.

(SCa, ceskoaktualne.cz, foto: Pixabay)

Komentáře