Opravdu si myslíte, že jsme 3 – 4 krát větší banditi, než třeba němci? Nechápu, proč já jsem na alternativě první, kdo na to upozorňuje. V osmkrát větším 82 milionovém Německu je přes 60 000 vězňů ( a to mnozí v ČR počítají o kolik se zvýšil v tamních věznicích počet migrantů ) a 10 milionovém Česku je to téměř polovina ( skoro 25 000 vězňů ). U nás se potencionální teroristi a masy pachatelů mnohačetné trestné činnosti vyrábí záměrně a oficiální složky jednoduše lžou! Jenže proč by to dělali?

Co takhle třeba pro 100 miliard korun? Vysvětlím. Začnu nepopulárně vězeňstvím, což je sice konečná instance trestní politiky, ale zároveň její středobod. Vím, skoro každý si řekne: proč by se zrovna vězni měli mít lépe, než dnes? Ale o to přeci vůbec nejde! Jde o to, aby i ve vězení platily zákony a pravidla. Když se ocitnete ve vězení, lhostejno zda jste něco spáchali, či zda místní nechvalně proslulá justice ,,nabyla přesvědčení“ a vy jste zapomněli soudci zaplatit výpalné, které občas požadují skrze spřátelené advokáty ( viz. např. Ivan Novák z Chomutova, Berka z Ústí n/L a mnoho dalších ), tak vám podivná organizace ,,Generální ředitelství vězeňské služby“ začne tvrdit různé bláboly. Třeba, že se na vězně nevztahuje zákoník práce, zákon o existenčním minimu, hygienické normy nebo anti-diskriminační zákon, ačkoli na jejich aplikaci obdržela mezi lety 2008 – 2018 téměř 100 miliard korun ze státního rozpočtu!

Ocitnete se jako „otrok svévole“ soukromých firem, často vlastněných ex-bachaři, či firem, které tyto ex-bachaře zaměstnávají (na základě řádné pracovní smlouvy). Jste zcela „bezprávný“ a pracujete pro tzv. „Středisko hospodářské činnosti VSČR“ – což je opět pojem, jež nezná žádný český zákon! Jednoduše – skrze vyhlášku č. 93/2001 sb., která vědomě obchází mezinárodní zákaz nucených prací – prý pracujete pro „stát“, ačkoliv vaše přidaná hodnota se ocitá na výrobcích jež jsou vlastněny vězeňsko-průmyslovým komplexem soukromých firem. elikož si stěží vyděláte v rozmezí od 3-6000,-Kč ač dřete jako vůl, tak na vás VSČR neodvede ani „sociální základ“ důchodového pojištění. (Tunel do státního rozpočtu). a tohoto nezákonného stavu si nezachováte nic – natož pracovní návyky. Dluhy z almužny neuhradíte. Zdraví si zničíte. Valná část vězňů je takto likvidována, přesto, že jsou ve vězení za přečiny, za které se takové tresty v zahraničí téměř nedávají ( nedbalostní, ,,maření výkonu úředního rozhodnutí“ apod. ). Když se do ČR převalila v letech 2009 – 13 světová ekonomická krize, tak česká justice pozavírala tisíce tatínků nikoli za to, že by vůbec neplatili alimenty (výživné ) na svoje děti, ale za to, že nesplnily tzv. ,,potenciální příjem“ vypočítaný bez ohledu na realitu krize a reálné příjmy.

 

Je to silná káva? To nic není. V tom samém období se ,,vyznamenal“ Generální ředitel VS ČR jiří Tregler. Za 70 milionů korun a doživotní výsluhy ,,odhalil“ neexistující vzpouru. V říjnu 2011 „odhalil“ Tregler (EX-GŘ VSČR) přípravu vzpoury na Pankráci. V důsledku toho tehdejší ministr spravedlnosti Pospíšil vyrazil z Kalouska 70 milionů pro VS ČR. V březnu 2012 policie zastavila trestní stíhání ve věci vzpoury, protože se skutek nestal. V květnu 2012 dostal Tregler hodnotst brig. generála za to, že „odhalil něco, co se nestalo“! V té chvíli mu jeho budoucí výsluha vyskočila na 50 tisíc měsíčně a v listopadu 2012 proto Tregler sám rezignoval. Ačkoli 80 % nákladů jde na platy zaměstnanců, výsluhy a podvody, tak VS ČR ve svém bulvárním magazínu ,,České vězeňství“ tvrdí, že každý vězeň ( povětšinou spící na 30 let starých promočených matracích a který jí smradlavé tzv. rozstřely ) stojí ,,královských“ 1000 – 1500 denně! Mezi veřejností se proto ujaly podivné představy o ,,luxusních českých věznicích“. O ,,luxusu“ svědčí následující: jde o metodu výpočtu plochy pro jednoho vězně. Oficiálně (trvalý příkaz GŘ VSČR č. 102 ze dne 8.11.2010) se má jeden vězeň ubytovávat na 3 m². Avšak plocha pro jednoho vězně se počítá včetně vybavení cely. Takže – postel zabírá 1.7 m², skříňka 0.3 m². Tudíž každý vězeň má pro sebe ve skutečnosti ubohý 1 m². A to nepočítám, že na cele někdy i jsou stoly a židličky.

Věc se má tak, že VS ČR tvrdí, již mnoho let, že přeplněnost je okolo 120 – 130%. Vězňů však přibývá a jen se neustále přeměřuje a přepočítává, ale nové cely téměř nepřibývaj.  Prostě se falšují statistiky! Skutečná přeplněnost českých věnic  je tak na 200-300% evropských standardů. Vězni padají jako mouchy, protože jsou drženi v hygienicky a chemicky zamořených objektech ( např. kolaudační výměr na věznici Mírov má dvě strany A4 textu z roku 1985 – roku, kdy se měl Mírov zavírat ).

 

Déle jak 25 let lže VSČR o svém poslání. Namísto alespoň částečně „sociálně reintegrovaných“ jedinců, celou dobu chrlí zástupy „sociálně dezintegrovaných“ jedinců, kteří postupem času naplňují různá ghetta. Po čtvrt století této „záslužné“ činnosti si tak stát vyrobil cílovou skupinu pro další represi. Ruku v ruce se od této skupiny „obouvají“ různé civilní party, ať již pod praporem takovým, nebo onakým a vděčná média se tohoto chytají a odsuzují všechny (pravičáky, levičáky, cikány, bezdomovce). Toto vyvolává objednávku na více policistů, více bachařů, více zbraní pro represivní složky – tudíž více peněz pro spoustu státních zaměstnanců.

 

Už chápete obludnost tohoto cyklu? Ještě přidám perličku na závěr. Jistý Antonín Blažek, kterému exekutor prodal byt na základě soudního sporu se společenstvím vlastníků ( které zřídilo v domě nelegální večerku, kde se prodával alkohol a drogy mladistvým a chovaly se zde ryby – 80 % vlhkost ), měl být v roce 2013 za několik dní násilně vystěhován. k tomu ale nikdy nedošlo, protože dům č.p. 39 v ulici 6. května ve Frenštátě pod Radhoštěm ,,vyletěl do vzduchu“. Jen o pár týdnů později čelili exekutoři s policejním doprovodem spršce střel z útočné pušky vz. 58. To je jen malá ukázka z toho, kam může vést nespravedlnost. A teď si představte ty desetitisíce po právu, i neprávem, odsouzených k pobytu v českých nelegálních ,,koncentrácích“. Latentní nenávist ke státu i společenskému zřízení by se dala krájet.  A může vést k bezbřehému násilí a terorismu proti vládnoucí garnituře, se vším co to obnáší. A zrovna v této oblasti by třeba takový Islámský stát našel stovky dobrovolníků, kdyby chtěl… I bez něj si ale mafiánský stát ,,vychovává“ dostatek ,,teroristů“, protože ČR ovládá organizovaný zločin prorostlý do politických, bezpečnostních, ekonomických a soudních struktur. Mafie ( v širším pojetí zločinný syndikát ) představuje křídlo moci, které se větví do celostátních i mezinárodních procesů.

Daniel Novák

(DNo, ceskoaktualne.cz, foto: archiv)