„Na kapotě jedoucího automobilu skončil pražský strážník projednávající přestupek nedovoleného stání v křižovatce. Najel do něj agresivní řidič, který ignoroval všechny zákonné výzvy a při manévru strážníkovi přejel nárt nohy. Skončil v rukou policie,“ uvádí se ve zprávě policie.

K celému incidentu došlo v pondělí krátce po 13. hodině, když strážník z Prahy 1 řešil vozidlo, které stálo zaparkované v křižovatce u Václavského náměstí. Strážníka ale vyrušili turisté, kteří potřebovali poradit. Mezitím se vrátil řidič vozidla a nepozornosti policisty využil. Nasedl do auta a zamkl se.

„Strážník k němu okamžitě přistoupil a vyzval ho k prokázání totožnosti. Řidič zákonnou výzvu ignoroval a nastartoval svůj vůz. Při couvání přejel zakročujícímu strážníkovi nárt nohy. Strážník se i přes způsobenou bolest snažil vozidlu zabránit v další jízdě a opakovaně vyzýval řidiče k zastavení. Ten se však opět rozjel směrem dopředu, kdy strážníka nabral na přední kapotu automobilu,“ uvádí se na webu.

https://www.facebook.com/cz.sputnik/posts/2373851589320305

Tato nebezpečná situace trvala několik vteřin a vozidlo ujelo desítky metrů. 29letý muž jel poměrně vysokou rychlostí a zastavil až ve vedlejší ulici Krakovská. Kvůli podezření z trestného činu si celý případ převzala Policie České republiky. Strážník svoji směnu dosloužil a video se stalo hitem internetu.

(zdroj: cz.sputniknews.com, foto: Z videa)