Vypadávání vlasů je nevyhnutelné, pokud máte špatnou stravu.

Věřím, že vaše strava je tajemstvím všeho. Lék na všechny nemoci…

No, většina. Ano, genetika hraje obrovskou roli, ale stále můžete ovládat závažnost nejnepříjemnějších příznaků stárnutí. Podle odborníků může mít váš příjem potravy velký vliv na fungování vašich tělesných systémů. Navíc to platí i pro funkce „tak jednoduché“, jako je růst vlasů.

Dr. Bizrah, zakladatel kliniky Be Med Center v Kensingtonu v Británii, říká, že „nejčastější příčinou vypadávání vlasů, plešatosti mužů nebo žen, je genetika. Existují však i jiné typy vypadávání vlasů a řídnutí vlasů. Mohou zahrnovat stavy vypadávání vlasů způsobené nezdravým stavem pokožky hlavy, kterému se dá mnohem lépe předcházet.“

Proto je výživa rozhodující pro dosažení optimálního stavu vlasů. Kromě toho může hrát důležitou roli při udržování vlasů a pokožky hlavy v dobrém stavu. Doktor Bizrah vysvětluje, že určité druhy ovoce jsou zvláště dobré v poskytování této potravinové bezpečnostní sítě pro vaše folikuly.

Papája

Doktor Bizrah uvádí, že kolagen je nejhojnější protein ve vašem těle. Dodává, že to není jen jeden ze stavebních kamenů pro vytváření nových vlasů. Pomáhá také udržovat dermis silnou a zdravou. Dermis je střední vrstva vaší pokožky, která obsahuje kořen každého jednotlivého vlasu.

Papája je fantastická pro prevenci vypadávání vlasů ve vašem životě. Dr. Bizrah říká pro Daily Mail, že naše tělo vytváří kolagen kombinací určitých aminokyselin. Ty se obvykle vyskytují v potravinách, jako je hovězí maso, kuře, ryby, fazole, vejce a mléčné výrobky.

Tento proces však také vyžaduje vitamín C a ve vitamínu C je hojný počet papáje. Ve skutečnosti je pouze jedna velká papája naplněna 235 miligramy vitamínu C, což je více než dvojnásobek množství jednoho pomeranče. Zajímavé je, že papáje jsou také bohaté na draslík. Odborníci tvrdí, že nedostatek draslíku je také spojen s vypadávání vlasů.

  Toto nechutné video vám ukáže, co kouření opravdu udělá s vašimi plícemi

Ananas

To je jeden z mých oblíbených plodů, protože jsou tak sladké a uspokojivé. A mají také tolik výhod pro zdraví! Je smutné, že většina z nás nevnímá „volné radikály“ nebo nestabilní atomy, které se v těle vyvíjejí, a jak škodlivé jsou tyto buňky. Mohou způsobit všechny druhy nemocí a rychlé stárnutí dopředu.

Dr. Bizrah vysvětluje, že si možná neuvědomujete, že volné radikály mohou také poškodit vlasové folikuly. Zvláště citlivé jsou starší dospělí. Říká, že vaše tělo potřebuje antioxidanty k boji s těmito volnými radikály. Navíc musíte jíst ananas. Je to proto, že jsou bohaté nejen na vitamín C, mangan a vitamin B6, ale také na antioxidanty zvané flavonoidy a fenolické kyseliny.

Dr. Bizrah říká, že antioxidanty, které se nacházejí v ananasu, také trvají déle než antioxidanty v jiných potravinách, což je činí zvláště účinnými.

Broskve

Věřím, že broskve jsou vysoce podceňovaným ovocem. Dr. Bizrah si však myslí, že jsou silné a mohou pomoci udržovat zdravou pokožku hlavy a zabránit vypadávání vlasů. Říká, že jsou obzvláště skvělé pro zvlhčení vlasů.

Je to proto, že vaše pokožka hlavy obsahuje olejové žlázy, které produkují mazu, což je přírodní olej, který během růstu maže vlasy. Doktor Bizrah říká, že když ve vlasech není dostatek tohoto zvlhčujícího mazu, vaše pokožka hlavy bude trpět.

Dodává, že broskve proti tomu mohou bojovat, protože jsou bohaté na vitamíny A a C, takže jsou skvělým přírodním zvlhčovačem. A ačkoli není mnoho vědeckých důkazů, mnoho lidí také používá broskvovou šťávu jako řešení. Aplikují to na pokožku hlavy ve víře, že také zabrání vypadávání vlasů. Možná je za tím nějaká pravda?

Kiwi

Tyto plody jsou plné vitamínů! Někdy se divím, proč je nejím častěji. Nicméně, oni jsou zřejmě první prevence vypadávání vlasů.

  Možná největší vědecký objev od konce SSSR. Bloomberg promluvil o ruské vakcíně Sputnik

Dr. Bizrah vysvětluje, že kiwi obsahují vynikající hladiny antioxidantů vitamínu A, vitamínu E, vitamínu K a flavonoidů, jako je beta-karoten, lutein a xanthin. Říká, že ovoce obsahuje spoustu vitamínu C, což je dobré pro produkci kolagenu, a také omega-3 mastné kyseliny, které zajišťují vlhkost.

Ještě lepší je, že Kiwi jsou také bohaté na minerály, jako je zinek, hořčík a fosfor, které jsou fantastické pro vaše zdraví. Říká, že tyto živiny pomáhají podporovat správný krevní oběh v pokožce hlavy, což posiluje vlasy z kořenů. Ve skutečnosti jsou Kiwis také bohaté na měď, což může vlasům pomoci zachovat jejich přirozenou barvu a udržet šedé chloupky na uzdě.

Jablka

Dr. Bizrah vysvětluje, že jablka obsahují vitamíny A, B a C, které jsou životně důležité, pokud jde o udržování zdravé pokožky hlavy a prevenci lupů. Uvádí, že jablka jsou také plná antioxidantů, které zabraňují volným radikálům a pomáhají při obnově buněk.

Vědecký výzkum byl nalezen Výzkumnou laboratoří v japonském Tsukuba. Uvádí, že jablka obsahují procyanidin B-2, což je sloučenina, která se zdá, že napomáhá růstu nových vlasů.

Tento výzkum zůstává kontroverzní a je zapotřebí dalších důkazů. Když však přijde na zdravé vlasy nebo vypadávání vlasů, určitě není škoda jíst jablko denně.

Možná budete chtít zajistit vyváženou stravu bohatou na ovoce a zeleninu. Čím rozmanitější, tím lepší, protože všechny budou podporovat příjemnější stárnutí. Vypadávání vlasů je jen jedním z faktorů, kterým pomohou předcházet.

Cítit se méně hladový během letní sezóny je velmi normální. Zjevně je za tím nějaká věda, ale podle mého názoru je to také zdravý rozum. Přemýšlejte o tom.

(Longevity, foto: Pixabay)

Komentáře